Artykuły do tagu: Warszaw

Warszawa 223 – ostatnia taka w Piotrkowie
Siedemdziesiąt koni pod maską, prędkość maksymalna – 130 km/h, kolor szary, rocznik 1973, trzy biegi do przodu, jeden do tyłu, na chodzie od 42 lat. Na terenie posesji przy ul. Słowackiego w Piotrkowie stoi i przyciąga wzrok fanów motoryzacji. Warszawa 223 - prawdopodobnie ostatnia taka w mieście.
Budowy w mieście niedostatecznie zabezpieczone?
Tempo, jakość i zabezpieczenie wielu miejskich inwestycji pozostawia wiele do życzenia – twierdzi jeden z miejskich radnych.
Jerzy Zelnik w Kolegiacie Wolborskiej
W niedzielę, 3 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach VII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tematem było Powstanie Warszawskie 1944, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.
Uczcili pamięć powstańców
Minutą zadumy, wyciem syren a także klaksonami samochodów uczcili piotrkowianie 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz miasta, powiatu, kombatanci oraz przedstawiciele organizacji społecznych i partii politycznych złożyli wieńce i kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Oddadzą hołd powstańcom warszawskim
W piątek, 1 sierpnia, o godzinie „W”, czyli punktualnie o 17.00, w Piotrkowie Trybunalskim rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
W piątek (1 sierpnia) o godzinie 17.00 w celu uczczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe w ramach treningu.
20.07.2014 00:31
Boją się chuliganów
Picie alkoholu w bramach, zakłócanie ciszy nocnej, wybijanie szyb w oknach, wrzucanie fajerwerków do bram czy sklepów, kradzieże w biały dzień – mieszkańcy Starowarszawskiej w Piotrkowie nie czują się bezpiecznie.
15.07.2014 10:19
Boją się chuliganów
Picie alkoholu w bramach, zakłócanie ciszy nocnej, wybijanie szyb w oknach, wrzucanie fajerwerków do bram czy sklepów, kradzieże w biały dzień...
Olga Grabara z Piotrkowa finalistką konkursu
W sobotę, 31 maja w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbył się finał XI edycji ogólnopolskiego konkursu "Historia i kultura Żydów polskich" organizowanego przez Fundację Shalom. Uczennica II klasy I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim – Olga Grabara – została jedną z dwóch finalistek z województwa łódzkiego.
 Starowarszawska: Sprzedawcy boją się, że zbankrutują
Przedsiębiorcy z ulicy Starowarszawskiej w Piotrkowie, gdzie właśnie rozpoczął się remont, boją się, że nie przetrwają prac. Remont utrudni komunikację, a tym samym obniży obroty firm zlokalizowanych wzdłuż ulicy. W tej sprawie do redakcji Strefy FM zadzwonił jeden z przedsiębiorców.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat