Artykuły do tagu: Warszaw

Tancerze z Piotrkowa triumfowali podczas mistrzostw w stolicy
Tancerze z Piotrkowskiego Towarzystwa Tanecznego brali udział w Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w dniach 29 września – 1 października w Warszawie przez federację World Artistic Dance Federation. W kategorii dance show duety pierwsze miejsce i złoty medal oraz tytuł Mistrza Europy otrzymały Julia i Natalia Jagodzińskie (w choreografii Zbigniewa Bujakowskiego „Darling”).
18.10.2017 09:33
Chasydzi w Wolborzu
Grupa 50 osób narodowości Żydowskiej odwiedziła Wolbórz. Chasydzi z Izraela, Stanów Zjednoczonych i innych miejsc ze świata podróżują po Polsce odwiedzając miejsca gdzie żyli ich przodkowie.
Z Piotrkowa do Wiednia pociągiem? Apel Rady Miasta Piotrkowa
Czym zajmowała się Rada Miasta Piotrkowa podczas pierwszej po wakacjach sesji? Nasi radni chcą, by pociąg relacji Warszawa – Wiedeń miał przystanek w naszym mieście. W tym celu wystosowali specjalny apel.
Perełki z FSO w Rynku Trybunalskim
Polonezy, w tym wersja policyjna, strażacka czy legendarny "Borewicz", fiaty 125p, a nawet piękne, zabytkowe warszawy. Wszystkie je można było podziwiać w Rynku Trybunalskim. Na miłośników motoryzacji w niedzielne południe w Piotrkowie czekała nie lada gratka - właśnie tam zakończono XXXI Ogólnopolski Zlot Samochodów FSO, organizowany przez stowarzyszenie FSO AUTOKLUB.
Upamiętnili żołnierzy polskich walczących z bolszewikami
Uroczystości upamiętniające 97.rocznicę Bitwy Warszawskiej odbyły się również w Piotrkowie. Władze miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
Piotrków nie zapomniał o powstańcach warszawskich
Najpierw rozległ się dźwięk syren alarmowych, później delegacje samorządów, instytucji, ugrupowań politycznych i społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Nie zabrakło też krótkiej części artystycznej. Piotrkowskie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończył marsz.
Piotrkowianie w Powstaniu Warszawskim
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w powstaniu warszawskim”. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją prezentowaną na parkanie muzealnym.
W Piotrkowie również upamiętnią powstańców warszawskich
1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego także w Piotrkowie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Po złożeniu wieńców i kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbędzie się tam okolicznościowy koncert.
Apel Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie rocznicy powstania
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.
Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
W piątek 28 lipca odbędzie się kolejna edycja akcji porządkowania mogił powstańców warszawskich na piotrkowskich cmentarzach. Zinwentaryzowano ich jak dotąd około 20. Uczestnicy akcji spotkają się o godz. 17.30 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat