Artykuły do tagu: Warszaw

Marsz w rocznicę Powstania Warszawskiego
1 sierpnia obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w naszym mieście odbędzie się II Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Piotrków - miastem opowieści
Grupa uczennic II LO w Piotrkowie wzięły udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem TVP Kultura i Rzeczpospolitej. Impreza odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Złożyli wiązankę i pojechali na demonstrację do Warszawy
Grupa działaczy SLD z Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego i Bełchatowa pojechała na demonstrację pierwszomajową do stolicy. Wcześniej złożyli wiązankę kwiatów przez tablicą upamiętniającą Kazimierza Szmidta, przedwojennego prezydenta Piotrkowa.
Krystyna Wieczorek nagrodzona w Warszawie
Pisarka ludowa z gminy Wolbórz Krystyna Wieczorek otrzymała nagrodę specjalną w konkursie literackim „Wieś, w której żyję”.
Z Warszawy do Łodzi dojedziemy Uszatkiem i Deyną
Podróżni zdecydowali. Bursztyn, Kortowo, Uszatek, Koziołki to tylko niektóre ze zwycięskich nazw, jakie będą nosić pociągi PKP Intercity. W internetowej sondzie na facebookowym profilu przewoźnika oddano blisko 49 tys. głosów.
W sobotę 95. rocznica cudu nad Wisłą
Władze miasta zapraszają piotrkowian do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
W rocznicę Powstania Warszawskiego będzie marsz
Wkrótce obchodzić będziemy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w mieście odbędzie się Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Czujne oko kamery obejmie Starowarszawską i ryneczek
Czujne oko monitoringu miejskiego będzie jeszcze bardziej czujne. W Piotrkowie przybędzie kamer.
Ruina przy ul. Starowarszawskiej 18 zagraża bezpieczeństwu przechodniów
Stare Miasto i Podzamcze w Piotrkowie zmieniają swoje oblicze. Pozostało jednak kilka obiektów, które zdecydowanie szpecą krajobraz tej części miasta. Jednym z nich jest kamienica przy ul. Starowarszawskiej 18.
Starowarszawska w Piotrkowie już przejezdna
Prace na ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie zakończyły się zgodnie z planem, pod koniec października. Następnie trwały czynności związane z odbiorem inwestycji i uzyskaniem pozwolenia na korzystanie z wyremontowanego odcinka drogi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat