W niedzielę Finał WOŚP

ePiotrkow Piątek, 05 stycznia 201881 8057
Wielkimi krokami zbliża się 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby w Piotrkowie Trybunalskim zwierają szyki. Armia wolontariuszy, a będzie ich w tym roku 546, jest już gotowa do kwestowania.

Co 14 stycznia będzie działo się w naszym mieście? Na scenie finałowej przy Centrum Handlowym Echo (tam znajdzie się siedziba jednego z dwóch piotrkowskich sztabów Orkiestry) wystąpią: Jasna Strona Mocy, Układ Słoneczny, Orchidea, Flash Dance oraz gwiazda wieczoru Cleo, która śpiewać będzie tuż po wystrzałowym światełku do nieba.

 

- Nie musimy Wam chyba przypominać, że Finał w Piotrkowie to nie tylko koncerty. Będziemy z Wami również na pasażu handlowym Auchan, w ZSP4, na ul. Michałowskiej, w Sulejowie, w punkcie poboru krwi na parkingu firmy Haering, a także w Calypso Fitness Club Piotrków Trybunalski, Tom Fit Center i Timbaila - szkoła tańca. Nie łatwo będzie zdecydować się na jedno miejsce. Oj będzie o nas głośno, będzie się działo! - czytamy na profilu Fb piotrkowskiego sztabu WOŚP. - Te i inne atrakcje odnajdziecie na naszym plakacie, jednak zachęcamy również do nieustannego śledzenia naszej strony. Pamiętajcie również tego dnia o wolontariuszach WOŚP na ulicach Piotrkowa i o licytacjach. W tym roku kwestujemy dla najmłodszych.

 

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. - W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu WOŚP (czytamy na wosp.org.pl). - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje prezes Zarządu Fundacji.


Zainteresował temat?

5

10


Komentarze (81)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wolne Mendia! ~Wolne Mendia! (Gość)12.01.2018 13:37

Owsiak? Raczej powinniśmy odpowiedzieć na apel red. Baryły o pomoc w zebraniu dla niego 30 tys. zł. Prawomocnym wyrokiem Sądu został On wezwany do przekazania pieniędzy w terminie do 10 listopada na rzecz prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Prosimy o wsparcie Mariusza Baryły. Pamiętajmy, że ten wyrok, podobnie jak inne tego typu orzeczenia wobec autorów „GT”, ma na celu zdławienie wolności słowa, zakneblowanie ust. Tylko dzięki nam niezależne, wolne media mogą przeciwstawiać się wszechobecnemu złu, wskazywać tych, którzy niszczą i demolują otoczenie, w jakim przyszło nam żyć.
* Ten wpis to nie jest darcie łacha, broń Boże... :)

63


97-300 97-300ranga12.01.2018 08:57

Budżet NFZ jest 1000 razy większy od tego co zbiorą te małe zmarznięte często narażone na chuligański atak dzieci .

109


ooooooooooooooooooooooooooooo ~ooooooooooooooooooooooooooooo (Gość)13.01.2018 09:40

Pisiory klauzula sumienia powinna wam zabronić korzystania ze sprzętu WOŚP. Żałośni tchórzliwi ludzie co jak odwaga była w cenie to spali albo donosili.

64


gość ~gość (Gość)14.01.2018 08:00

To nie Fundacja Owsiaka powinna kupowac sprzęt do szpitali w całej Polsce, to nie fundacja powinna zaopatrzac w sprEt do przesiewowego badania słuchu to państwo powinno zapewnić nam te warunki
DZieki badaniom gro dzieci jest aparatowanych od maleńkości co jest bardzo ważne przy dalszym rozwoju
Dopóki bie zobaczysz swojego dziecka ratowanego sprzętem orkiestry nie zrozumiesz ....daję i będę dawać ....mój wybor ... nikt mi tego jie zabroni

40


gość ~gość (Gość)13.01.2018 14:08

Jurek tak trzymaj... Pomagajmy, może kiedyś nam pomogą...

44


gość ~gość (Gość)12.01.2018 09:17

Wyjaśni ktoś z mędrców jak to jest, że w Warszawie w tym dniu można zatrudnić się za kasę, a tu na prowincji za darmo ganiają ?

35


łukasz moszczenica ~łukasz moszczenica (Gość)12.01.2018 12:39

Drogi Panie Jurku!
To, co Pan razem z WOŚP robi, jest niesamowite, niepowtarzalne; zasługuje na wielki szacunek. Podziwiam i życzę: trzymajcie tak dalej! Jesteście dla bardzo wielu wzorem i autorytetem.

1010


osp z terenu ~osp z terenu (Gość)13.01.2018 07:07

a czemu pisze si etylko o wosp w piotrkowie

20


gosc1 ~gosc1 (Gość)12.01.2018 17:55

dlaczego tak niektorych boli kasa Owsiaka - nawet jesli ma z naszej puli?
a dlaczego nikt nie zrobi kontroli Rydzykowi, ktory dostaje przeciez kase od panstwa

75


łukasz moszczenica ~łukasz moszczenica (Gość)12.01.2018 17:48

W Moszczenicy też gramy dla dzieciaków ! SIE MA plujący jadem !

55


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat