Urzędy celne i kontroli skarbowej zlikwidowane

ePiotrkow Środa, 01 marca 201710 11418
1 marca weszły w życie istotne zmiany dotyczące funkcjonowania administracji skarbowej. Urzędy i izby celne oraz urzędy kontroli skarbowej przestały istnieć. Powstała ponadto Krajowa Administracja Skarbowa, która ma mieć znacznie większe kompetencje w ściganiu przestępców podatkowych. W Piotrkowie zadania zlikwidowanych placówek przejmie urząd skarbowy przy ulicy Wroniej.

Co wprowadzone w życie przepisy zmienią, jeśli chodzi o podatników? - Między innymi to, ze akcyza i podatek od gier będą scalone z pozostalymi podatkami - mówi Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki". - Dotychczas były one obsługiwane przez urzędy celne, zaś wszystkie pozostałe podatki przez skarbowe - wyjaśnia. Zmiany mają być ułatwieniem także dla urzędników - dotychczas informacje o podatnikach gromadzone były w dwóch niezależnych jednostkach. Teraz mają być one połączone w jeden system, co ułatwi dostęp do informacji o podatniku. Najważniejsza - zdaniem naczelnika - informacja to jednak utworzenie urzędów celno-skarbowych.
- Dwie specjalistyczne jednostki są scalone w urząd zajmujący się sprawami najtrudniejszymi, dotyczącymi często po prostu przestępców. W wyłudzeniach VAT czy oszustwach podatkowych specjalizują się nie przedsiębiorcy, którzy próbują oszczędzić, a przestępcy, którzy oszustwo uczynili podstawowym źródełm utrzymania - przekonuje Łyszkowski.
W kraju ma powstać szesnaście takich placówek - po jednej w kazdym województwie. W Łodzi mieścić się ona będzie przy ulicy księdza Stanisława Brzóski 24. 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga02.03.2017 09:18

Krajowa Administracja Skarbowa wyciśnie ostanie soki z polskich przedsiębiorców, którym marzy się działalność gospodarcza w Polsce.
W Polsce lepiej być dilerem narkotykowym jak przedsiębiorcą!? Diler narkotykowy w Polsce: nie musi rejestrować działalności; brak ZUS, VAT, PIT, CIT; brak kosztów księgowych; ponosi ryzyko od 3 do 10 lat pozbawienia wolności; narażony jest na kontrolę policji po uzyskani nakazu prokuratora; pracownicy dilera dostają do ręki 100% zarobionych pieniędzy.Przedsiębiorca w Polsce: musi zarejestrować działalność; płaci ZUS, VAT, PIT, CIT; koszty księgowe; ponosi ryzyko do 25 lat pozbawienia wolności; narażony jest na kontrolę US bez nakazu; pracownicy przedsiębiorcy dostają 52 % zarobionych pieniędzy(48% zabiera państwo) Więcej na http://sklave.manifo.com/aktualnosci Czy nie chodzi oto by co polskie zniszczyć! Więcej na sklave.aktualności

Komentarz był edytowany przez autora: 02.03.2017 09:27

100


Haha ~Haha (Gość)01.03.2017 13:14

Dobra zmiana dopadnie zaraz przedsiębiorców bo ktoś musi zapłacić za to socjalne rozdawnictwo

238


vat ~vat (Gość)01.03.2017 14:54

vat jest zlodziejskim podatkiem tak jak akcyza

80


chować portmonetki. ~chować portmonetki. (Gość)01.03.2017 16:02

,,Odważni Inaczej" wykończą gorszy sort ale pytanie kto ich potem utrzyma?

44


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)01.03.2017 15:26

A filia UCS w Łodzi przy ulicy Smutnej.

30


ja ~ja (Gość)01.03.2017 14:14

Od 1 marca podobno ma obowiązywać ustawa dotycząca "pakietu przewozowego". Chodzi o monitorowanie przewozu towaru (np. paliwa).
Czy wiecie coś na ten temat?
Podobno stacje paliw muszą gdzieś zgłaszać elektronicznie że towar dotarł.
Czy wie ktoś gdzie to zgłaszać? Trudno znaleźć cokolwiek w internecie - bo to świeża sprawa.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat