Ścieżka rowerowa i nowy parking na Bugaju

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 24 grudnia 201965 14908
Zakończył się pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej wzdłuż jeziora Bugaj w Piotrkowie. W ramach inwestycji wybudowano także 46 nowych miejsc parkingowych. Dodatkowo ustawiono stojaki na rowery, stacje napraw dla jednośladów oraz ławki i kosze na śmieci. Powstał także taras widokowy.

Ładuję galerię...

-Zarówno chodnik, jak i ścieżka rowerowa, wykonane zostały z kostki betonowej. Ze względów ochrony środowiska i ekologii nie mogliśmy w tym miejscu zastosować asfaltu - wyjaśniają magistraccy urzędnicy - Pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej objął odcinek od ul. Wierzeje do skrzyżowania ulic Porannej i Roślinnej. Wiemy już, że budowa drogi dla jednośladów będzie kontynuowana. W budżecie miasta na 2020 rok zabezpieczone są pieniądze na wykonanie drugiego etapu. Obejmie on budowę ścieżki wzdłuż wschodniego brzegu (ul. Żeglarskiej) zbiornika Bugaj do ul. Rusałki - dodają. 

 

Budowa ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem i parkingiem to pierwszy etap zagospodarowania terenów wokół jeziora Bugaj. W Urzędzie Miasta powstała już koncepcja urządzenia terenów przy zbiorniku. Zostaną one podzielone na trzy strefy: rekreacyjno-wypoczynkową, użytku ekologicznego i strefę spokoju. Miasto stara się o pieniądze zewnętrzne na realizację koncepcji.


Zainteresował temat?

9

3


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.12.2019 13:01

Tyle tam teraz ścieżek że ludzie się gubią i nie można ich odszukać

03


gość ~gość (Gość)25.12.2019 20:21

Znów 500 Plus będzie grillować latem

54


gość ~gość (Gość)26.12.2019 14:43

krawężniki są rozwalone przez auta

30


gość ~gość (Gość)26.12.2019 08:54

Szkoda, że projektanci nie pomyśleli o żadnym przejsciu z tego chodnika i parkingu w stronę samego zbiornika, tym samym zmuszając korzystających że ścieżki, chodnika i parkingu do deptania trawy. Również od strony ulicy Sulejowskiej, gdzie jest ostatni przystanek MZK za przejściem dla pieszych nie ma już możliwości dojścia do Bugaju, nie brnąc w błocie. No cóż, poczekamy do wiosny, ludzie sami wydepczą dodatkowe przejścia.

60


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)26.12.2019 06:41

A ja byłem przekonany, że te strefy (rekreacyjno-wypoczynkowa, użytku ekologicznego i strefę spokoju) już mamy w mieście od jakiegoś czasu... odpowiednio ul Wolborska, rondo sulejowskie i krakowskie przedm.

30


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)25.12.2019 20:03

~gość (Gość)20 godzin temu, 23:31- właśnie po to pisałęm o piotrkowskich malkontentach,jakich na tym forum jest multum, nie dziwię się jak mówią piotrków to stan umysłu, kostka na szerokości rowerowej jest bezfazowa, a na przestrzeni pieszej fazowana, tak to jest nie zobaczyło się, nie zapoznało z tematem, a głupoty się wypisuje !!! No i patrz nie wpadłeś na to hm!

15


qww ~qww (Gość)25.12.2019 19:49

I prawidłowo.Nie płacą OC,a najbardziej rozczeniowi.

24


janty ~janty (Gość)25.12.2019 19:16

Kostka brukowa i wysokie krawężniki ,zmora piotrkowskich rowerzystów.

84


gość ~gość (Gość)24.12.2019 12:30

ścieżka rowerowa z kostki to relikt techniki.gratuluję!
polecam lekturę: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/i/infrastruktura-rowerowa_3000/opinia_nawierzchnia.pdf

100


bert ~bert (Gość)25.12.2019 18:37

Jeśli w latach 90-tych chcieliśmy mieć podwórko "na bogato", recepta była jedna – trzeba było wyłożyć je kostką Bauma. Kostka stała się symbolem raczkującego kapitalizmu oraz jawnym dowodem tego, że komuś się wiedzie. Dziś ludzie ją zrywają, bo betonowa kostka zupełnie nie kojarzy się już z luksusem, a z obciachem.
– Ale sobie chałupę zrobili, wszystko w kostce - mawiało się z podziwem jeszcze kilkanaście lat temu. Rezydencje, których podwórka były wyłożoną kostką (zwaną w niektórych miejscach kraju polbrukiem) pojawiały się na filmach o luksusowym życiu polskiej mafii, czy o ówczesnych tygrysach biznesu. Polski kapitalizm, przynajmniej podwórkowy, budowało się kostką Bauma.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat