Pożary lasów w powiecie piotrkowskim. Strażacy apelują o rozwagę

Strefa FMRegion Środa, 20 czerwca 20180 7040
Do dwóch pożarów lasów doszło w powiecie piotrkowskim - poszycie leśne zapaliło się na terenach gmin Rozprza i Ręczno. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

W Mierzynie w okolicach Cieszanowic spłonęło 12 arów lasu, natomiast w miejscowości Wielkopole w gminie Ręczno 52 ary. Ogień został szybko opanowany dzięki interwencji zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Działania strażaków wsparły również służby Nadleśnictwa Piotrków.

 

- Obecnie utrzymuje się II stopień zagrożenia pożarowego, w lasach jest bardzo sucho. Apelujemy o szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno rozpalać ognisk, a nawet wjeżdżać na tereny leśne samochodami - powiedział st. kpt. Piotr Kaźmierczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrowie.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat