Piotrków i Esslingen. 25 lat współpracy

ePiotrkow Piątek, 17 listopada 20176 4000
Gala zorganizowana z okazji 25-lecia nawiązania współpracy pomiędzy miastami Piotrków Trybunalski i Esslingen am Neckar odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele zarówno niemieckiej delegacji, jak i Urzędu Miasta – z nadburmistrzem Jürgenem Ziegerem i prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na czele.

Ładuję galerię...

W lipcu piotrkowska delegacja odwiedziła Esslingen - teraz ta niemiecka przyjechała do Polski.

 

Obaj włodarze miast wygłosili okolicznościowe przemówienia. Padły deklaracje o przyjaźni i chęci kontynuowania współpracy. Nadburmistrz Zieger zwrócił uwagę na wartości wspólnoty europejskiej – między innymi otwartość i tolerancję. - Partnerstwo między miastami realizuje te wartości w różny sposób i jak w przeszłości to zauważamy, zawsze z dużym powodzeniem – podkreślał. - Jesteśmy zobowiązani pielęgnować te relacje. Relacje, jestem przekonany, ponad podziałami – odpowiedział z kolei K. Chojniak. Po przemówieniach i koncercie członkowie delegacji z Esslingen oraz prezydent Piotrkowa wpisali się do pamiątkowej księgi 800-lecia miasta.

 

 Przypomnijmy, umowa o partnerstwie została podpisana w 1992 roku (prezydentem Piotrkowa był wówczas Michał Rżanek).

 

Goście z Esslingen zwiedzali wcześniej piotrkowską Starówkę. Byli też gośćmi ZSP 2, o czym pisaliśmy TUTAJ


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.11.2017 14:42

Ciekawe którędy delegacja z Nadburmistrzem jechała, na których ulicach w Piotrkowie nie ma dziur?? Ciekawe czy jechali przez Wojska Polskiego i Nadburmistrza wytrzęsło w aucie

53


Helga ~Helga (Gość)17.11.2017 22:30

Sie arbeiten nicht nur trinken und schlafen-Trinken ist Leben

52


cynik ~cynik (Gość)18.11.2017 11:07

Może nadburmistrz Jürgen Zieger pokaże Prezydentowi jak się przeprowadza remonty na terenie miasta w Niemczech. To co się dzieje w trakcie remontu ulicy Próchnika w "zaprzyjaźnionym" mieście miejsca by pewno nie miało...

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat