ONR chce usunięcia pomnika z placu Niepodległości. "Szpeci okolicę"

ePiotrkow Niedziela, 20 sierpnia 2017109 12082
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego chce usunięcia Pomnika Bohaterów Walk za Polskę i Lud. “Jak mamy uczyć dzieci prawdziwej historii naszego narodu, gdy codziennie widzimy pomnik dziękczynny naszemu oprawcy?” - pytają przedstawiciele ONR-u.

Publikujemy treść wiadomości, przesłanej nam na @KONTAKT przez Patrycję Resel (ONR Piotrków).

 

Działacze piotrkowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego podjęli szereg działań mających na celu usunięcie symbolu będącego wyrazem hołdu dla zbrodniczej ideologii totalitarnej, konkretnie ulokowanego przy alei 3 Maja i ulicy Niepodległości w Piotrkowie Trybunalskim – rzeźby sowieckiego żołdaka, któremu młoda dziewczynka wręcza kwiaty. Niżej widnieje podpis: „BOHATEROM WALK ZA POLSKĘ I LUD 1939-1945”.
Jako mieszkańcy miasta nie kryjemy oburzenia od lat walcząc o likwidację usytuowanego w samym centrum naszego miasta, szpecącego okolicę oraz przedstawiającego sowiecką armię jako bohaterów i wyzwolicieli. Pamiętamy i musimy przypominać, że „wyzwolenie” było przejściem z okupacji niemieckiej w okupację sowiecką. Armia radziecka traktowała Polskę, z której wypierała hitlerowskie wojska, jak kraj podbity. Mordowali, gwałcili i kradli. Jak mamy uczyć dzieci prawdziwej historii naszego narodu, gdy codziennie widzimy pomnik dziękczynny naszemu oprawcy? Pokładamy głęboką nadzieję, że już wkrótce po przeszło 28 latach wolności z naszego miasta znikną wszelakie symbole zbrodniczych ideologii. Ponadto według obecnego porządku prawnego wszelkie elementy sfery publicznej, które dotyczą zamierzchłego systemu oraz wrogich Polsce ideologii, powinny być z niej usuwane.
W tej sprawie interweniowaliśmy u przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej, który wydał pozytywną opinię o usunięciu pomnika. Złożone zostały także pisma do prezydenta miasta – Pana Krzysztofa Chojniaka oraz Rady Miasta, jako przedstawicieli władz miejskich, z prośbą o interwencję.


Zainteresował temat?

30

11


Komentarze (109)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ab ~ab (Gość)10.08.2018 09:40

Tak na marginesie ten artykuł powinien zostać usunięty, gdyż propaguje nietolerancję i ksenofobię, chociaż z drugiej strony obnaża poglądy ONRu i po częsci PISu, gdyż na takie rzeczy on pozwala. Kiedy wrócą normalne czasy. STOP nowej Komunie! Raz krzyżem, raz młotem czarną hołotę!

21


aaabbb ~aaabbb (Gość)10.08.2018 09:34

ONR jest skrajnie prawicową partią namawiającą do nienawiści! To w Polsce nie przejdzie! Zresztą widać to po zainteresowaniu tą organizacją, same łyse drechy, które stylizują na niemieckie organizacje. O Hitlerze to już zapomnieli, do czego tego typu poglądy doprowadzają o wyższości danej rasy. Wstyd! Zresztą nie ma co języka strzępić na takich ludzi.

11


97-300 97-300ranga22.08.2017 12:03

Nie tylko ONR chce usunięcia tego sowieckiego symbolu zniewolenia Polski ale społeczeństwo EP też . Stop komunie !

25


berbećć ~berbećć (Gość)21.08.2017 21:21

historia pokazala jak postępowali z nami przykładem była warszawa jak czekała na pomoc a oni stali i czekali jak zniszczą ją równo z ziemią jak już było po weszli i udawali że oni wyzwolili szkoda słow

33


gość gośćranga22.08.2017 13:51

Jestem za w skrócie w 100 procentach a komuchom radzę zapisać się na lekcji polskości bo niema jej w nich ani grosza .
Rodzicom do których należą dzieci z onr gratuluję namawiam swoje by zapisały się do patriotycznej organizacji .oby tak dalej

05


JTTM ~JTTM (Gość)22.08.2017 09:30

Cytuję:
interweniowaliśmy u przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej, który wydał pozytywną opinię o usunięciu pomnika.


Kiedyś na interwencję latało się do sekretarzy komitetu wojewódzkiego PZPR. No cóż, czasy komuny minęły, komunizm pozostał w narodzie i to chyba wyssany z lekiem matki.
Pochwalcie się jeszcze tylko jednym. Ten pracownik IPN, to pan, dla którego wyrzucono z roboty dwóch innych pracowników? Tak, żeby się zwolnił dla niego etat? Gratuluję moralności.
Adres: http://www.epiotrkow.pl/news/ONR-chce-usuniecia-pomnika-z-placu-Niepodleglosci.-Szpeci-okolice,29462

23


97-300 97-300ranga22.08.2017 08:55

Zapraszał ich tu ktoś ?

51


gość ~gość (Gość)20.08.2017 17:31

Wolałbym usunąć z Piotrkowa ONR.

6125


gość gośćranga21.08.2017 05:04

Żadna faszystowsko-nazistowska organizacja nie powinna istnieć w normalnym państwie. I co postawić wam pomnik Adolfa żebyście mieli gdzie hajlować? Za czasów Piłsudskiego byście już w Berezie byli. A rodzicom tej "cudownej" młodzieży gratuluję wychowania.

3522


97-300 97-300ranga21.08.2017 08:38

~MDM (Gość
Patrycja Resel jest Studentką studiów drugiego stopnia na UJK w Ptb - - - - > Ty co to jest za skrót " Ptb " Petersburg ? Ty to chyba jesteś studentem ostatniego stopnia na Kursach dla ORMO-wców .ty , ty ............

312


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat