Nowy sposób złodziei. Na drona?

ePiotrkowRegion Wtorek, 11 grudnia 201876 12633
Najpierw rekonesans, a potem kradzież? W gminie Rozprza pojawiły się drony, które zdaniem niektórych mieszkańców sprawdzają czy dom stanowi łakomy kąsek dla włamywaczy. O nowej metodzie kradzieży policjanci na razie nic nie wiedzą.
fot. pixabay

- Już w zeszłym roku miałam taką sytuację. Nadleciał dron. Wyszłam na taras z dubeltówką i zagroziłam, że będę strzelać. Natychmiast odleciał – mówi pani Ania, mieszkanka gminy Rozprza. – Później, jadąc autem, zauważyłam, że znowu lata koło mojego domu. Gdy zostałam dostrzeżona, dron odleciał – dodaje. Nasza rozmówczyni podkreśla, że jej znajomi widzieli wcześniej podobne sytuacje w rejonie Longinówki. Pytanie, czy drony służyły przestępcom, którzy na początku roku włamywali się do domów w gminie Rozprza...

 

- Takich zgłoszeń do tej pory nie mieliśmy – mówi asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. – Może samorządy sprawdzają, czym ludzie palą w piecach? - dodaje.

Sprawdziliśmy. - Starostwo Piotrkowskie nie ma takich uprawnień. To gminy mogą wysyłać drony – wyjaśnia Aneta Stępień, asystent prasowy starosty. Skontaktowaliśmy się zatem z wójtem Rozprzy Januszem Jędrzejczykiem. – Mamy pracownika, który został przeszkolony i ma wszelkie uprawnienia i licencje do latania dronem. Mamy takie urządzenie, ale jeszcze nie sprawdzamy (tak jak Kraków), czym mieszkańcy palą – mówi włodarz gminy.

 

A może piotrkowskie lotnisko wypuszcza jakieś drony ? – dopytuje pani Ania. – Nie mamy takich urządzeń – odpowiada Marcin Pampuch, z-ca dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

 

Wygląda więc na to, że to jednak potencjalni włamywacze wprowadzili nową metodę działania - „na drona”. W okresie świątecznym przestępcy zawsze się uaktywniają, dlatego komendant miejski policji zaapelował do mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego o uwagę. Apel został odczytany podczas niedzielnych mszy we wszystkich kościołach regionu.

 

„Pamiętaj, przede wszystkim nie zachęcaj złodzieja! Sprawcy dostają się do domów przez okna lub balkon. Łupem padają najczęściej pieniądze i biżuteria. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych i wieczornych, rzadziej w nocy – czytamy w apelu. Pełna treść na stronie internetowej KMP w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (76)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.12.2018 18:47

Oj beduini... :)

20


gość ~gość (Gość)11.12.2018 13:51

A co jak "przypadkiem" spadnie na moją posesję i go nie oddam

112


D&D ~D&D (Gość)11.12.2018 10:54

Czy mogę zestrzelić drona latającego nad moim podwórkiem?

193


gość ~gość (Gość)12.12.2018 21:09

Ciekawy jest ten hate na drony w czasach kiedy każdy ma kamerę 4k w kieszeni i w każdej chwili każdy z nas może być nagrywany...i to po cichu. Mój Mavic Air robi taki chałas że nawet martwego obudzi.

30


DJI ~DJI (Gość)11.12.2018 19:03

Chcesz strzelać do drona? Nie ma sprawy: KK Art. 174
§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Osoba strzelająca sprowadza niebezpieczeństwo. Zestrzelenie drona to wg prawa katastrofa w ruchu powietrznym. Operator może stracić nad nim kontrolę a spadający dron może zrobić komuś krzywdę. BRAWO WY !

59


gość ~gość (Gość)13.12.2018 04:53

Za dużo marihuany
bo już wam się ptaki z dronami mylą
oj wsi spokojna wsi wesoła

31


średniowiecze w powiecie ~średniowiecze w powiecie (Gość)13.12.2018 16:25

Żyjemy w dobie telefonów komórkowych z aparatem, kamer sportowych, aparatów z dużym zoomem, gdzie nie spojrzysz jest monitoring. Poprzewracało wam się w głowie od tych dronów? Na wsi nie ma nic ciekawego do filmowania. A jak kogoś stać na wydanie 4000pln na drona typu Phantom 4 / Mavic pro , Air to uwierzcie mi, że ma ciekawsze rzeczy do fotografowania niż obornik za stodołą u was na wsi

42


gość ~gość (Gość)13.12.2018 11:04

Czytam te komentarze i oczom nie wierze , ktoś słusznie napisał jeśli nie masz niczego do ukrycia to nie masz się czego bać . Może by tak zacząć strzelać do ptaszków które załatwiają się w powietrzu , a te wredne wrony które tak przeraźliwie kraczą . Sąsiada który ma okna wyżej i lornetke lub aparat z zomem optycznym 125x . Wartość drona zestrzel a zobaczysz ile może kosztować taki dron obyś tylko się nie zdziwił . Naprawde niektórzy cofają się do średniowiecza a nawet do jaskiń . Żal mi was ludzie

45


gość ~gość (Gość)12.12.2018 22:53

Brawo piotrkowianie,jestescie cywilizowani jak indianie czy buszmeni ciskajacy kamieniami w samoloty.Nic dziwnego ze to miasto jest takie jakie jest skoro mieszkaja tu tacy ludzie i wyborcy.

62


gość ~gość (Gość)14.12.2018 21:34

A na wesela sami wybieracie ujęcia z drona. całkiem się już niektórym popieprzyło

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat