Mistrzyni świata uczyła piotrkowianki samoobrony

Strefa FM Sobota, 10 marca 20188 9119
Marta Mysur, mistrzyni świata i Europy w taekwon-do, a na co dzień policjanta z tomaszowskiej komendy, spotkała się w sobotę z piotrkowiankami, które uczestniczą w kursie samoobrony w ramach kampanii „Bezpieczna Kobieta 2018”. Organizatorzy akcji ze Stowarzyszenia IDEA zaprosili jedną z najlepszych zawodniczek na świecie do siedziby piotrkowskiego Klubu Aikido Aikikai, żeby pokazała paniom, że aby się obronić nie trzeba być mistrzynią.

Ładuję galerię...

To były już kolejne zajęcia dla uczestniczek kursu, samo szkolenie jest organizowane w Piotrkowie po raz drugi.

 
- To świetna grupa, panie naprawdę się zaangażowały, dlatego łatwiej przekazać im informacje. Kobieta musi być przygotowana na kilka wariantów, dlatego uczymy się kilku zachowań i je powtarzamy. Ważna jest regularność – powiedziała Marta Mysur.

 


W tegorocznym kursie uczestniczy 30 pań.

 
- Te chwyty może nie są zbyt skomplikowane, ale chodzi o to, żeby umieć je wykorzystać w odpowiedniej sytuacji. Zależało mi na tym, żeby wziąć udział w tym kursie, dużo się nauczyłam, poza tym pracuję w szkole i chciałabym przekazywać tę wiedzę swoim uczestnikom – powiedziała Gabrysia Radke.


- Przed nami jeszcze jedne zajęcia, w niedzielę panie spotkają się z policjantem, który powie im, których miejsc w Piotrkowie lepiej unikać, poza tym uczestniczki jeszcze raz powtórzą te wszystkie chwyty, których nauczyły się przez ostatnie tygodnie. - podsumował Dawid Ciżewski ze Stowarzyszenie IDEA.

 
Organizatorzy zapewniają, że akcja będzie kontynuowana.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosć ~gosć (Gość)12.03.2018 11:12

aikido to zdecydowanie najlepszy styl do samoobrony... polecam

31


sdfsdfsdf ~sdfsdfsdf (Gość)10.03.2018 16:39

Czekamy na podobną akcję dla mężczyzn!

41


gostka ka ~gostka ka (Gość)12.03.2018 08:21

wspaniała atmosfera prowadzonych zajęć

20


Sztefan ~Sztefan (Gość)10.03.2018 21:34

Ale gościa załatwiła! Ale chyba było przyjemnie :)

20


Lider ~Lider (Gość)10.03.2018 20:28

Proszę bardzo miszcz ..wolne mam teraz Niedziele od 11 -go marca.

00


gość ~gość (Gość)10.03.2018 18:53

Byłam.Teraz staremu pokaże jak przyjdzie pijany.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat