ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Latarka szperacz – czym kierować się podczas wyboru?

Czwartek, 08 listopada 2018 2307
Latarki szperacze to profesjonalne źródła światła, które świetnie sprawdzają się w różnych, nawet trudnych warunkach. Doskonale oświetlają nawet spore obszary, przez co są cenione przez policję i inne służby mundurowe. W jakich jednak sytuacjach latarka szperacz może przydać się użytkownikowi indywidualnemu i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Latarka szperacz – do czego służy?


Do największych zalet latarek szperaczy zalicza się ich funkcjonalność, dużą moc i pojemną baterię. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że większość latarek szperaczy da się niemal dowolnie mocować – w zależności od potrzeb można je postawić, zawiesić czy złapać za jeden z uchwytów. Choć szperacze mają dość spore rozmiary, biorąc pod uwagę szerokie możliwości zastosowania tego modelu latarki, raczej nie jest to postrzegane jako wada. No właśnie, w jakich sytuacjach przyda nam się latarka szperacz?

 

– Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy niezawodnego źródła światła, które można w każdej chwili postawić czy zawiesić. Urządzenie sprawdzi się między innymi podczas biwaku czy wyjazdu pod namiot. Latarka szperacz okaże się nieoceniona również w przypadku awarii prądu w domu lub w razie konieczności przeszukania najgłębszych zakamarków piwnicy czy garażu – tłumaczy ekspert ze sklepu elatarka.pl.

 

Latarka szperacz – jaką wybrać?


Jednym z najważniejszych aspektów, jaki należy wziąć pod uwagę kupując latarkę szperacz, jest źródło światła. Podobnie jak w większości tego typu urządzeń, w latarkach szperaczach z reguły stosuje się diody LED. Wśród podstawowych atutów tego rozwiązania wymienia się dużą moc emitowanego światła oraz energooszczędność.

 

W niektórych modelach latarek wykorzystywane są mocne diody Cree, C4 oraz XM, które generują światło o większym natężeniu niż typowe diody LED. Moc tych urządzeń wynosi zazwyczaj od około 200 do nawet 5000 lumenów, natomiast ich zasięg – od 100 do około 600 metrów.

 

Kolejna istotna kwestia to możliwość regulacji trybu pracy latarki. W zależności od modelu, urządzenie posiada jedną diodę Cree lub C4 albo kilkanaście diod LED. W latarkach z diodą Cree lub C4 tryb pracy reguluje się przez natężenie świecenia diody. Z kolei w latarkach z diodami LED tryb świecenia jest regulowany poprzez włączanie i wyłączanie poszczególnych sekcji. Najczęściej szperacze umożliwiają wybór między kilkoma zaprogramowanymi trybami pracy.

Kupując latarkę szperacz warto także zweryfikować, z jakich materiałów został wykonany dany model. Do produkcji korpusu szperacza zwykle wykorzystuje się syntetyczne, trwałe materiały, między innymi ABS, plastik lub gumę. W miejscach potencjalnie narażonych na powstawanie uszkodzeń mechanicznych czasem stosuje się aluminium. Niektóre modele posiadają dodatkowe uszczelnienie z silikonu lub gumy, dzięki czemu są one odporne na wilgoć i opady.

 

Latarka szperacz – dodatkowe funkcje i wyposażenie


Latarki szperacz mogą też posiadać dodatkowe funkcje. Co mamy do wyboru? – Między innymi modele z bocznym panelem LED emitującym strumień rozproszonego światła. Takie urządzenie będzie dobrą propozycją dla osób, które chcą używać swojej latarki do oświetlania wnętrz namiotów lub innych pomieszczeń – mówi ekspert ze sklepu elatarka.pl.

Na rynku dostępne są również urządzenia wyposażone w źródło światła ultrafioletowego. Ta funkcjonalność będzie przydatna podczas utwardzania klejów, lakierów czy plomb, bądź też sprawdzania autentyczności dokumentów. Duże znaczenie będzie miało także dodatkowe wyposażenie oferowane w zestawie razem z latarką. Szczególnie pożądane są nóżki, uchwyty, podstawki, rączki czy haki, dzięki którym możliwe jest zamocowanie sprzętu niemal w każdej pozycji. Kupując latarkę szperacz akumulatorową, w zestawie prawdopodobnie otrzymamy też ładowarkę. W zależności od modelu sprzętu, może być ona wyposażona w miernik poziomu naładowania, co pozwala kontrolować zużycie akumulatorów.

Latarki szperacze to świetna propozycja nie tylko dla funkcjonariuszy policji czy pracowników ochrony. Zalety tego urządzenia docenią również użytkownicy indywidualni, którzy od swojej latarki oczekują przede wszystkim niezawodności. Wybierając latarkę szperacz, zwróćmy jedynie uwagę na rodzaj zastosowanych diod, możliwość regulacji trybu pracy, materiał, z jakiego została wykonana oraz dodatkowe wyposażenie – wówczas z pewnością podejmiemy właściwą decyzję.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat