Krzysztof Chojniak wygrał z Marleną Wężyk-Głowacką... w sądzie. (AKTUALIZACJA)

Strefa FM Wtorek, 30 października 2018155 27484
Marlena Wężyk-Głowacka przegrała we wtorek proces w trybie wyborczym z Krzysztofem Chojniakiem. Urzędujący prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zarzucił swojej kontrkandydatce, z którą zmierzy się w drugiej turze wyborów prezydenckich, że rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat kosztów budowy mediateki. Kandydatka złożyła apelację. W piątek łódzki sąd podtrzymał wyrok. Szczegóły wkrótce.

Ładuję galerię...

Według kandydatki obiekt pochłonie aż 50 milionów złotych, tymczasem urzędnicy utrzymują, że ok. 35 milionów złotych. Taką informację M. Wężyk-Głowacka opublikowała na swoim oficjalnym profilu FB. Zeznania jednego ze świadków wykazały, że tę wiedzę oparła na artykule jednego z lokalnych portali. Sąd nakazał Marlenie Wężyk-Głowackiej sprostowanie tych informacji i wpłacenie 3 tysięcy złotych na jedną z organizacji pożytku publicznego.

 

- Kwota podawana przez Marlenę Wężyk-Głowacką wprowadzała w błąd i służyła jako negatywny argument w kampanii wyborczej. Ustalając rzeczywisty koszt tej inwestycji, skorzystałem z najprostszego instrumentarium, do którego każdy ma wgląd. W ciągu 15 minut sprawdziłem to wszystko w Biuletynie Informacji Publicznej - powiedział Michał Król, pełnomocnik Krzysztofa Chojniaka. 

 

- 50 mln zł to nie tylko koszt budowy mediateki, ale też obsługi kredytu, którego zaciągnięcie było konieczne, aby zrealizować budowę. Marlena Wężyk-Głowacka powoływała się na artykuł, który zawierał obiektywne informacje samodzielnie zebrane przez redaktora. W zakresie kosztów kredytu cytowani są tam przedstawiciele Urzędu Miasta - powiedział Sebastian Bohuszewicz, pełnomocnik kandydatki.

 

Kandydatka złożyła apelację w środę 31 października. W piątek Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie


Zainteresował temat?

15

3


Komentarze (155)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.11.2018 20:26

Tak na stanowiskach zarzadzajacych czas na mlodych

22


gość ~gość (Gość)02.11.2018 21:19

Dramat Pan K.Ch cóż to za autorytet i wsparcie społeczeństwa w Piotrkowie. Koryto się liczy nie ludzie i młodzi... większość ucieka bo jakie perspektywy. Pan K stawia na jednych CZAS NA ZMIANY!!!!

22


nieznana ~nieznana (Gość)02.11.2018 20:52

no i kim jest Marlen??? bo czasu upływa nich się zdeklauuje!

31


gość ~gość (Gość)02.11.2018 20:49

Nie glosowałem na glowacka ,ale zaglosuję przeciwko chojniakowi ,który wrobił każdego mieszkańca Piotrkowa w 500zl dlug.My musimy zapłacić za jego chore wybryki.

21


gość ~gość (Gość)02.11.2018 18:59

CZAS NA MŁODYCH... DOBRE... za dyskryminację ludzi po 40 nie zagłosuje na nią.. Sam też nie wiadomo ile ma lat bo wygląda poważnie... o 15 wiecej niż podaje

33


gość ~gość (Gość)30.10.2018 21:29

Od ok. 20 lat interesuje się lokalną polityką i jedynym dobrym prezydentem naszego miasta był Pan Matusewicz.

167


nieznana ~nieznana (Gość)02.11.2018 19:14

sorry ale marleno nie widaomo kim ty jestes. wybieram mniejsze zło...z rodziną zaglosuję na KCH

34


pol ~pol (Gość)02.11.2018 15:58

tylko zmiana prezydenta może zerwać układy .

53


Gość 13 ~Gość 13 (Gość)02.11.2018 13:10

Wysłuchałam debaty kandydatów na prezydenta Piotrkowa Tryb., zapoznałam się z wypowiedziami kandydatów umieszczonymi w portalach internetowych i ... , kandydatka na prezydenta twierdzi:
1." Czas na młodych", czyli starzy muszą ustąpić miejsca innym - za kilka lat też pani M. W-G będzie miała 45, 50 lub 55 lat i co.. też przyjdzie czas zamienić ją na lepszy model?
2. Młodzi tak, ale to nie oznacza, że w wieku 48 lat mam być odsunięta od życia zawodowego - jestem na NIE.
3. Pani M. W-G w reklamie wyborczej twierdzi: "Każdy głos jest ważny.. i nie zależnie od wieku" - jak mam głosować jak stawia tylko na młodych?
4. Mam dość populistycznych pokrzykiwań (pomimo sympatii dla koalicji PO i N) - to moje miasto i chcę spokojnego prezydenta, za którym nie stoją pieniądze dużej partii ( mającej cel - wygrać tylko z PIS).
5. PIS chce niby poprzeć prezydenta , ale tylko dlatego by przypisać sobie sukces wygranej - stanowczo mówię NIE - przez dwanaście lat w naszym mieście byli w opozycji razem z PO.
6. Czas dla młodych! a MEDIATEKA to nie nowoczesność i młodość?
7. Podoba mi się, że obok szacunku do starości i dojrzałości (dbałość o historię naszego miasta), obecny prezydent stawia na młodość (nowe mieszkania, przebudowa ulic, kanalizacji, itd. imprezy, strefy biznesu) - narzekać będzie ten, kto siedzi w domu i nic nie widzi lub nie chce widzieć).
8. Od obecnego prezydenta oczekuję jeszcze więcej inicjatyw i chciałbym by zajął się tymi częściami miasta, które są ciągle zaniedbane - czekam cierpliwie i w tym momencie jestem na TAK.
9. Nowa kandydatka, nic nowego nie powiedziała, nie lubię jak ktoś wykrzykuje , atakuje , rzuca populistyczne hasła, dzieli ludzi na młodych i starych, moich i waszych - jestem na NIE.

99


Gość 13 ~Gość 13 (Gość)02.11.2018 18:41

"W dobie cyfryzacji" by zatrzymać młodych z wykształceniem TI trzeba utworzyć dla nich miejsca pracy. Mediateka to miejsca dla ludzi interesujących się nowymi środkami przekazu, to miejsce gdzie nowy "narybek" może zdobyć wiedzę w ciekawy i nowoczesny sposób. Ludzie aktywni, nowocześni, wykształceni TI mogą tworzyć wszędzie. Znam przypadki, że "cyfrowi" siedzą przed komputerem w pokoju mieszkania i prowadzą biznes (np.: programiści, graficy komputerowi, reklama, itd.). Jednak najpierw należy ich edukować i dać im narzędzia by sami poszukiwali informacji i realizowali własne pomysły.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat