Kolejny turniej w boccię w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 07 maja 20195 3797
Około 80 zawodników wzięło udział w kolejnym integracyjnym turnieju drużynowym, który we wtorek odbył się w piotrkowskiej Hali Relax. Uczestnicy z całego kraju przyjechali do trybunalskiego grodu, aby zmierzyć się w boccię, a przy okazji również spróbować swoich sił w darcie. Impreza zorganizowana została m.in. przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

-Cieszę się, że w Piotrkowie odbywają się tego typu wydarzenia. Patrząc na zaangażowanie uczestników, to chyba im też się to podoba. Drużyny zawzięcie trenują przez cały rok, aby jak najlepiej wypaść w czasie turnieju. I oprócz dobrej zabawy, jest to również forma rehabilitacji - powiedział Sławomir Górecki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zawody w boccię odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim już od 15 lat. Zaangażować mogą się wszyscy: pełnosprawni, niepełnosprawni, dorośli i dzieci. - My jesteśmy grupą z PCPR Poddębice. Na turniej w boccię przyjeżdżamy dwa razy w roku. Uważam, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Zawody skierowane są przede wszystkim dla osób posiadających różne stopnie niepełnosprawności.  Dzięki temu możemy się poznać, zintegrować, a dodatkowo sama gra w boccię jest super.- powiedziała Ewa Krajewska, uczestniczka zawodów.- Ja już piąty raz jestem w Piotrkowie na turnieju i  wiele razy wyjeżdżałam stąd z nagrodami. Mam już 3 puchary w kwalifikacji indywidualnej. - dodaje.

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Boccis ~Boccis (Gość)10.10.2019 23:19

zapraszamy do bocciasport.com sklepu sportowego dla osób niepełnosprawnych znajdziecie tam sprzęt i akcesoria do gry w boccie

00


gość ~gość (Gość)09.05.2019 08:19

Promocja rodzinna

00


gość ~gość (Gość)07.05.2019 21:55

Co to w ogole jest? Na rower juz nie mozna wyjsc?

02


gość ~gość (Gość)07.05.2019 16:50

Z całego kraju tylko 80 osób? Co to za organizatorzy!

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat