Już za trzy lata Mistrzostwa Świata!

Strefa FM Środa, 07 czerwca 201710 14595
Takiej imprezy jeszcze w naszym regionie nie było. Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w 2020 roku odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. Członkowie Rady Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej postanowili, że impreza odbędzie się w powstającej tam Arenie Lodowej, będącej pierwszym w Polsce krytym torem łyżwiarskim.
Fot.: Dariusz Kwapisiewicz

Członkowie Rady Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej wybierali gospodarza tej imprezy spośród czterech miast, oferta Tomaszowa Mazowieckiego najwyraźniej spodobała im się najbardziej.

 

 - To jest duża sprawa dla Tomaszowa, ale też dla Polski, ponieważ obiekt powstający w naszym mieście jest strategiczny w kontekście rozwoju sportu w Polsce. W końcu będziemy mogli organizować imprezy o randzie międzynarodowej. Nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia, ale zrobimy wszystko, aby ta impreza długo została w pamięci - powiedział Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

W tej chwili w tomaszowskiej Arenie Lodowej trwają prace instalacyjne, później robotnicy skupią się już tylko na torze do łyżwiarstwa szybkiego, pierwsze ślizgi mają się odbyć już w sierpniu. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2020 roku na tym torze być może wystąpią również tomaszowianie z tamtejszego Klubu Sportowego "Pilica".

 

 - Jesteśmy dumni z naszych łyżwiarek i łyżwiarzy, Roland Cieślak ma szansę na występ w zbliżających się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Korei Południowej, ale to niejedyny zawodnik, który osiąga sukcesy, dlatego wierzę w to, że podczas Mistrzostw Świata w 2020 roku Tomaszów wystawi silną reprezentację - podsumowuje Marcin Witko.

 

Tomaszowska Arena Lodowa ma być gotowa jesienią, pod koniec października odbędą się tam Mistrzostwa Polski na Dystansach, niewykluczone również, że jeszcze przed Mistrzostwami Świata Juniorów, w tym samym miejscu zorganizowane zostaną zawody Pucharu Świata. Poza tym będą tam mogli również rywalizować łyżwiarze figurowi i hokeiści.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adg ~Adg (Gość)07.06.2017 14:50

I tak niestety już jest że tam gdzie w samorządach rządzą ludzie rządzącej partii miasta się rozwijają . Powyższy przykład ale i np. Gdańsk. A w Piotrkowie ??? Dziurawe drogi i najwyższe ceny za wodę śmieci i ścieki. Ale czy to ktoś kiedyś zrozumie ???

34


jaki ~jaki (Gość)07.06.2017 15:41

przecież w PT mamy stadion lekkoatletyczny z super bieżnią a kompletnie bez imprez. może niech dyro osir zgłosi miasto do jakieś poważnej imprezy skoro wywalono tyle kasy w STADION.
ps. co stało się z zeskokiem który leżał , tak sobie leżał ???

33


ptbcwzak ~ptbcwzak (Gość)07.06.2017 14:56

no dobrze wszystko fajnie , ale co to ma do Piotrkowa ? może gdyby były lepsze władze i ustwiły wreszcie to miasto na dobre tory to może by w Piotrkowie by coś takiego powstało

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat