Groty Nagórzyckie - idealne miejsce na upalne dni [video]

ePiotrkowTomaszów Czwartek, 09 sierpnia 20183 8051
Piotrkowianie podczas wysokich temperatur ochładzają się poprzez kąpiele w "Słoneczku". Można też korzystać z wystawionych w kilku miejscach miasta kurtyn wodnych. Dobrym pomysłem na spędzenie kilkudziesięciu minut w zdecydowanie orzeźwiającej atmosferze jest wizyta w tomaszowskich Grotach Nagórzyckich

Ładuję galerię...

- Podczas zwiedzania opowiadamy historię Grot Nagórzyckich. Mówimy też o legendach i okolicznych atrakcjach. Przejście 160-metrowej trasy trwa około 30 minut. Groty są zbudowane z bardzo miękkiego piaskowca i mają dwóch mieszkańców. Są to Diabeł Nagórzycki oraz Zbój Madej, który grabi wszystkich przechodzących obok tego obiektu. W przeszłości Groty przez ponad 100 lat były ogólnodostępne, a mieszkańcy na własne ryzyko decydowali się na ich zwiedzanie. Teraz zwiedzanie jest już w pełni bezpieczne, a podczas upałów wyjątkowo przyjemne bo temperatura, jaka przez cały rok panuje wewnątrz to około 13 stopni Celsjusza - mówi Jarosław Pązik, kierownik podziemnej trasy turystycznej Groty Nagórzyckie filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. W sezonie letnim obiekt można podziwiać od 10 do 18. Ostatnie zwiedzanie odbywa się między 17:30 a 18.

 

Warto przypomnieć, że innym sposobem na ochłodzenie się w Tomaszowie jest wizyta w Arenie Lodowej. W lipcu i sierpniu od wtorku do niedzieli między 18 a 19 można tam pojeździć na łyżwach.

 

Poniżej prezentujemy spot, który promuje orzeźwiające atrakcje w Tomaszowie w dość nietypowy sposób. 

 


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.08.2018 22:20

Pioter Kurła bedzie klima w mydiatece.

30


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)09.08.2018 16:08

raczej zasmrodzić na słoneczku można się a nie schłodzić

30


jjjj ~jjjj (Gość)09.08.2018 15:50

Pomysł na filmik bardzo fajny, coś oryginalnego i w naszej zaściankowej lokalizacji spoko, ale chyba przerost formy nad treścią...

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat