Grand Prix w piotrkowskiej pływalni

Strefa FM Sobota, 16 listopada 20194 4646
Ponad 300 osób wzięło udział w II rundzie Grand Prix województwa łódzkiego w pływaniu, które w sobotę odbyło się w piotrkowskiej pływalni przy ul. Belzackiej. Uczestnicy brali udział w konkurencjach indywidualnych jak i rodzinnych.

Ładuję galerię...

- Ideą tego wydarzenia jest popularyzacja pływania i rekreacji. Do zabawy mogli zaangażować się wszyscy, zarówno dzieci, dorośli, a nawet seniorzy. Najstarszy zawodnik ma prawie 70 lat. Zorganizowaliśmy m.in. sztafetę rodzinną, podczas której uczestnicy musieli wykorzystać sprzęt ratowniczy – powiedział Janusz Ciechanowski, wiceprezes rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Po frekwencji widać, że mieszkańcy naszego regionu bardzo lubią tego typu aktywności. Dodam, że poziom jest naprawdę bardzo wysoki.

 

W turnieju udział wzięli mieszkańcy całego województwa łódzkiego. Byli przedstawiciele Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego,  Bełchatowa czy Opoczna - Ja biorę udział w kategorii wiekowej rocznika 2004 i mam do przepłynięcia 50 metrów stylem dowolnym. Muszę przyznać, że emocje przed startem są bardzo duże, tym bardziej, że wczoraj dosyć mocno trenowałem, a jednak lepiej przed zawodami zrobić sobie chociaż jeden dzień przerwy - powiedział uczestnik Bartosz Chojnacki - Cieszę się, że tak dużo osób zaangażowało się w to wydarzenie, bo pływanie to nie tylko przyjemność, ale także bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Oprócz tego że angażuje około 85% wszystkich mięśni to odciąża kręgosłup i kształtuje naszą sylwetkę.

 

Wydarzenie miało charakter konkursowy, a więc zwycięzcy mogli liczyć na nagrody.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.11.2019 21:21

Szkoda ze o tym nie wiedzialem :(

00


gość ~gość (Gość)16.11.2019 21:42

Bardzo fajnie, więcej takich inicjatyw, ale na piotrkowskiej pływalni na ul. Próchnika info pojawiło się po terminie zgloszen. Szkoda. Do poprawy. Pozdrawiam wszystkich pływających

20


gość ~gość (Gość)17.11.2019 07:29

Ale w Internecie na stronie i na Facebooku było wszystko dużo wcześniej zamieszczone, A po za tym wszyscy o tym trafiło

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat