Gmina Czarnocin: Czworonogi czekają na dom

ePiotrkowRegion Czwartek, 19 grudnia 20196 2321
Przedstawiciele Urzędu Gminy Czarnocin wizytowali Schronisko dla zwierząt „Pokochaj cztery łapy” Katarzyny Pluty w Niemojewie w gminie Lututów. To miejsce, w którym schronienie znalazły psy z terenu gminy Czarnocin.

Czworonogi dostały przy okazji smakołyki, ciepłe koce i pluszowe zabawki zebrane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czarnocinie. Obecnie w schronisku przebywa 13 psów znalezionych na terenie gminy. Psy umieszczone są w zamkniętych kojcach, po 1 - 2 (psy duże i średnie) i 3 - 4 (psy mniejsze). Kojce są zadaszone, mają drewnianą podłogę, ściany chronią przed słońcem i deszczem, ciepła buda jest dla nich bezpiecznym schronieniem, ale nie zastąpi im domu, jaki mogliby im dać owi opiekunowie. Niektóre z psów przebywają w schronisku nawet 6 lat, inne trochę krócej, zawsze z nadzieją na lepszy los – adopcję.

 

- Bardzo zachęcam mieszkańców gminy oraz wszystkie chętne osoby do adopcji naszych podopiecznych czworonożnych – mówi wójt Roman Miksa. - Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do poprawy jakości życia naszych psów poprzez podarowanie karmy, koców, misek dla naszych czworonogów i innego wsparcia. Najbardziej dziękuję tym, którzy przygarnęli bezdomnego psa, dając mu swój dom i serce. Mam nadzieję, że jak do tej pory nie zostaną Państwo obojętni na los bezdomnych zwierząt które mogą stać się waszymi najlepszymi przyjaciółmi.

 

Zdjęcia psów można znaleźć na stronie internetowej urzędu gminy czarnocin.pl - Informator mieszkańca - Psy do adopcji) oraz schroniska (pokochajczterylap.pl - Szukaj - Gmina Czarnocin). Wszelkie informacje na temat czekających na dom czworonogów uzyskacie w pokoju nr 5 Urzędu Gminy Czarnocin u Anety Stawianej-Kosiorek.

 

- W atmosferze świątecznej bieganiny i wielu obowiązków nie zapominajmy o bezdomnych, bezbronnych, oczekujących na naszą pomoc zwierzętach – dodaje pracownicy Urzędu Gminy.

 

 

 

 

 

(materiały: UG Czarnocin) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.12.2019 08:18

Bezdomni też czekają.

22


wojciech ~wojciech (Gość)20.12.2019 08:36

bierzcie psy ze schroniska ! Ja od roku mam sunię se schroniska, to najukochańszy i najbardziej cudowny i wierny pies. One rozumieją, że uratowaliśmy im życie i są bardzo wdzięczne za to.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat