ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym jest karta Paysafecard. Jak można nią płacić?

Wtorek, 25 czerwca 2019 1244
W dobie płatności elektronicznych klient wydaje się być narażony na niebezpieczeństwo utraty wrażliwych danych. Co prawda banki oraz różnego rodzaju instytucje finansowe dokładają wielkich starań, aby płatności online były w pełni bezpieczne, jednak próby fraudów są coraz częstsze. W jaki sposób bronić się przed atakami cyberprzestępców? Może wystarczy korzystać z odpowiednich usług, takich jak Paysafecard? Zobacz, czym jest karta Paysafecard i jak nią płacić.

Hakerzy i przestępcy internetowi ciągle pracują nad nowymi metodami oszustw finansowych. Częstą metodą jest podrabianie serwisów najpopularniejszych sklepów czy też nawet banków. Tak przygotowane strony internetowe na pierwszy rzut oka wcale nie różnią się od pierwowzorów. Stanowią niemal kopię, co działa na wielu nieświadomych użytkowników. Klient loguje się do banku, podaje własne dane, nie wiedząc, że właśnie został okradziony. Najpierw z danych, a później z pieniędzy. Cyberprzestępcy różnymi sposobami starają się dodać do naszego konta bankowego rachunek powiązany. W odpowiednim momencie, posiadając dostęp do naszego konta bankowego, zlecają przelew na zaszyty w systemie rachunek. Następnie rozprowadzają pieniądze, wymieniając je na cyfrowe waluty. W konsekwencji wyśledzenie, co dzieje się z naszymi środkami, jest niemożliwe. Jak zabezpieczyć się przed wykradzeniem danych?

 

Czym jest karta Paysafecard?


Karta Paysafecard, jak sama nazwa wskazuje, jest bezpieczną kartą prepaid do płatności w internecie. Doładowanie karty należy kupić w sklepach stacjonarnych, a następnie wykorzystać szesnastocyfrowy kod PIN z określoną sumą pieniędzy. Dostępne są PIN-y o wartości 20, 30, 50, 100 lub 200 PLN - takie kwoty pozwalają na bezpieczne płatności w internecie bez obawy, że ktoś wykradnie nasze dane logowania do banku i wyczyści konto. Więcej o bezpieczeństwie używania Paysafecard znajdziesz na pep.pl.

 

W jaki sposób korzystać z Paysafecard?


Na początek należy zakupić kod PIN. Na stronie głównej Paysafecard dostępna jest lista sklepów, gdzie możemy nabyć doładowanie. Są to najpopularniejsze sieci handlowe w Polsce. Klient może skorzystać również z wyszukiwarki sklepów sprzedających kody PIN do Paysafecard według danej miejscowości. Gdy już nabędziemy PIN z o określonej wartości, możemy przejść do wykonywania płatności online.

 

Jak płacić Paysafecard?


Z Paysafecard możemy płacić w tysiącach sklepów internetowych oraz aplikacjach. Wystarczy, że podczas dokonywania płatności online, z dostępnych metod płatności w danym serwisie, wybierzemy Paysafecard i wprowadzimy zakupiony kod PIN. Jeśli posiadamy PIN opiewający na 50 zł, a nasza transakcja wynosi 30 zł, pozostałe środki zakupionego kodu przechodzą na następną płatność. Nikt nie ma szans na wykradzenie naszych pieniędzy, ponieważ środki pozostają wirtualne - dopiero po wpisaniu kodu PIN są wykorzystywane.

 

Dzięki tak zaplanowanemu działaniu karta Paysafecard jest bardzo popularna wśród użytkowników gier online oraz aplikacji. Wielu klientów używa Paysafecard do płatności w sklepie Google Play, ceniąc sobie bezpieczeństwo danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak używać Paysafecard do zakupów gier i aplikacji, sprawdź artykuł: "Paysafecard, czyli jak bezpiecznie dokonywać zakupów gier i aplikacji online".


Zainteresował temat?

1

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat