ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy wyjazd zagraniczny do pracy tymczasowej to dobry pomysł?

Wtorek, 23 lipca 2019 1497
Oferty zatrudnienia poza granicami Polski kuszą wysokimi zarobkami. Wśród nich wiele jest ofert dotyczących pracy tymczasowej, najczęściej na okres od miesiąca do pół roku. Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na taki wyjazd. Czy agencja pracy tymczasowej posiada atrakcyjną ofertę? Przyjrzymy się jej mocnym stronom, nie zapominając również o wadach krótkiego wyjazdu zagranicę.

Roczny zarobek w kilka miesięcy

 

 Z pewnością głównym argumentem przemawiającym na korzyść wyjazdu do pracy tymczasowej np. w Niemczech są wysokie zarobek. Niektóre oferty są tak atrakcyjne, iż pozwalają w 3-4 miesiące zarobić tyle, ile zarabia się w Polsce nawet przez rok. Trzeba również pamiętać o tym, że niektóre zlecenia gwarantują również wyżywienie pracownika, natomiast większość z nich obejmuje bezpłatne zakwaterowanie. Tak jest choćby w branży budowlanej. Firmy budowlane poszukujące pracowników w Niemczech zatrudniają ich do konkretnych projektów, a na czas ich realizacji zapewniają im noclegi oraz wyżywienie. Również inni pracownicy projektowi, a także na przykład opiekunowie osób starszych, mogą liczyć na tego typu wsparcie. Oznacza to, że podczas pobytu zagranicą polski pracownik nie tylko zarabia więcej niż w swoim kraju, ale również wiele oszczędza.

 

Praca tymczasowa czy wyjazd na stałe?

 

Agencja pracy tymczasowej oferuje wyjazd zagranicę na kilka miesięcy, nie brakuje jednak również agencji, które zachęcają do podjęcia stałej pracy w Niemczech czy też we Francji. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Nie ma wątpliwości, że wyjazd na stałe to duży problem dla każdego, kto w Polsce ma rodzinę i bliskich. Ponadto, decyzja o przeprowadzce za granicę wymaga nie lada odwagi, ze względu na różnice językowe czy ogólnie inny styl życia. Wydaje się zatem, że przed wyjazdem na stałe, warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej i podjąć pracę kilkumiesięczną. Krótkotrwały wyjazd stanowi w tym przypadku niejako trening przed wyjazdem długoterminowym.

 

Warto mieć na uwadze, że wiele firm zatrudniających pracowników tymczasowych, wiąże się z konkretnymi osobami na długie lata. Czasami po udanej kilkumiesięcznej współpracy pojawiają się oferty zatrudnienia na stałe. Zdarza się również tak, że pracownik otrzymuje od pracodawcy ofertę regularnej pracy tymczasowej. Polega to na tym, iż sprawdzony pracownik regularnie przyjeżdża do Niemiec czy Francji, aby spędzić tam w pracy kilka miesięcy, po czym na jakiś czas znów wraca do Polski.

 

Co powstrzymuje Polaków przed wyjazdem do pracy tymczasowej?

 

Potencjalnych pracowników przed wyjazdem za granicę powstrzymują więzi rodzinne oraz obawa przed zmianą stylu życia. Jednak są to wyzwania, które można poukładać i tak zorganizować swój wyjazd, aby rodzinne sprawy pozostawić w dobrych rękach. Warto podkreślić, że często agencje pracy tymczasowej kierują ofertę do osób niezwiązanych umową o pracę, pragnących oprzeć swój roczny dochód tylko na pracy tymczasowej, do emerytów, a także do studentów i uczniów, którzy mają wolne w wakacje.

 

Swój udział w przygotowaniu artykułu włożyła agencja pracy tymczasowej ATERIMA WORK.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat