"Bombowe" odkrycie w Sulejowie

ePiotrkow Czwartek, 22 marca 201856 33573
Na Placu Straży w Sulejowie wciąż trwają prace związane z rewitalizacją centrum miasta. W czwartek robotnicy natrafili na niespodziewaną przeszkodę. Podczas prac odkryty został bunkier.

Ładuję galerię...

Na razie nie wiadomo, z jakiego okresu pochodzi fortyfikacja, ani też czy jest to obiekt zbudowany przez Polaków, czy obcokrajowców, którzy przebywali na terenach Sulejowa wiele lat temu. Te i inne wątpliwości rozwieją specjaliści. Obecnie bunkier jest zabezpieczony, a prace toczą się z pominięciem miejsca jego ulokowania.

 

Przypominamy, że na Placu Straży w Sulejowie w ramach rewitalizacji zostanie położona nowa nawierzchnia granitowa wraz z małą architekturą. Nową nawierzchnię zyskają też schody, jezdnia, wjazdy do posesji i chodniki. Przy ul. Krakowskiej powstaną ponadto nowe miejsca parkingowe.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (56)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
pytanko ~pytanko (Gość)28.03.2018 22:17

Będzie jakiś filmik z jajeczkowania władzy przed świętami w lokalu czy tym razem nie będą wk..... ć mieszkańców miasta i gminy ?

90


Katarzyna Miśkiewicz ~Katarzyna Miśkiewicz (Gość)28.03.2018 13:52

Jestem pewna że w Naszej Gminie jest wiele ważniejszych potrzeb np.: dofinansowanie do wymiany pieców, do przydomowych oczyszczalni, do paneli słonecznych , kanalizacja, bezpieczne drogi i chodniki z oświetleniem ulicznym, to są te potrzeby na które mieszkańcy czekają od lat , a co z Domem Kultury ????czy miasto i gmina Sulejów nie zasługuje na nowy Dom Kultury chociażby taki jak mają ościenne gminy. Ta rewitalizacja i kredy zablokują inwestycje na następne kilkanaście lat, bo kredyty trzeba spłacać!!!!!!!!!

142


gość ~gość (Gość)29.03.2018 08:39

Pani Katarzyno czyżby rok wyborczy mamy? Dofinansowanie do wymiany piecy jest wypłacane, program fotowoltaika jest realizowany, zgadzam się że WO nie robi kanalizacji bo tego nie widać. Ale kandydując na urząd Burmistrza należałoby wykazać się większym zainteresowaniem tym co dzieje się w gminie a nie przed samymi wyborami. Mając zaplecze w postaci PiS powinniście wiedzieć jakie zagrożenie niesie rewitalizacja jakie to będą długi a nie papugować po innych.

75


W-sulej ~W-sulej (Gość)25.03.2018 18:23

Nie wiem czy dobrze przeliczyłem ale według Pana Burmistrz całkowite koszty przewidziane na rewitalizację będą co najmniej wynosiły ok. 40 mln. złotych jak nie zdecydowanie większe. Według mnie jak na naszą gminę to będą ogromne wydatki. Czy o takich inwestycjach jakie planuje pan burmistrz nie powinni się wypowiedzieć w referendum wszyscy mieszkańcy gminy a nie tylko radni. Z tego co się dowiedziałem tylko 7 radnych miało wątpliwości co do tak dużej inwestycji i wyraziło o tym opinie oraz zwróciło uwagę czy gminę stać jeszcze w takim razie na budowanie hali sportowej i przemycanego przez burmistrza basenu. Ciekaw jestem opinii mieszkańców naszej gminy. Według mnie radni z Panem Przewodniczącym powinni dążyć do referendum w tej sprawie póki nie jest za późno i jeszcze można niektóre sprawy wyprostować.

171


juzek ~juzek (Gość)27.03.2018 13:05

Cytuję:
większość radnych nie posiada innych danych i podejrzewa to samo co my ale nie mają dowodów


A kto głosował za przyjęciem Uchwały Nr XXXV/291/2017 Rady Miejskiej w Sulejowie z dnia 13 lutego 2017r. ??? Niech sobie zerkną na stronę 107 i następne "Programu...", a będą wiedzieli - o ile są w stanie zrozumieć zawarte tam informacje - nad czym głosowali i co uchwalili. Podaję adres ze stronu urzędu: www.biuletyn.net/nt-bin/_private/sulejow/7539.pdf.
Twój wpis umacnia mnie w przekonaniu, że większość radnych nadaje się tylko do picia herbatki i do kasowania diety. Do niczego więcej.

50


józik ~józik (Gość)27.03.2018 11:12

Cytuję:
Z tego co się zorientowałem większość radnych nie posiada innych danych


Czyżby radni byli imbecylami? A kto głosował za przyjęciem Uchwały Nr XXXV/291/2017 Rady Miejskiej w Sulejowie z dnia 13 lutego 2017 r. ??? Niech sobie zerkną na stronę 107 i następne "Programu...", a będą wiedzieli - o ile są w stanie zrozumieć zawarte tam informacje - nad czym głosowali i co uchwalili. Podaję adres ze stronu urzędu: www.biuletyn.net/nt-bin/_private/sulejow/7539.pdf.
Twój wpis umacnia mnie w przekonaniu, że większość radnych nadaje się tylko do picia herbatki i do kasowania diety. Do niczego więcej.

50


juzek czy cuś ~juzek czy cuś (Gość)24.03.2018 22:25

Cytuję:
zamieszczam link do


Napiłeś się, czy brałeś coś i jeszcze cię trzyma? Jak będziesz na chodzie, to mogę ci pokazać własne zdjęcia zrobione w czasie zabierania tego bunkra z Włodzimierzowa. Jak brać twoje słowa na serio, skoro nie wiesz ile bunkrów jest/było na terenie gminy Sulejów. Jak traktować poważnie twoją "wiedzę" skoro nie masz pojęcia co się stało z wieżyczką na Polance? Jak z tobą rozmawiać, skoro pokazujesz Włodzimierzów, a gadamy o Polance? Czytałeś coś oprócz gazet?
Fajnie, że interesujesz się tematem, rób to jednak w sposób zdyscyplinowany i rzetelny.

34


gość ~gość (Gość)26.03.2018 12:47

"odkrycie" - popytajcie historyków - czy to aby na pewno odkrycie - z tego co wiem to był on wspominany w pracach naukowych na temat Sulejowa - a o innych bunkrach z Sulejowa był nawet program TV emitowany w TVP2 - o jego istnieniu ja wiem przynajmniej od 25 lat - a pochodzi on z 1943/44 - tak samo jak jeszcze dwadzieścia kilka innych tego typu bunkrów znajdujących się na terenie i w okolicach Sulejowa. Miał służyć Niemcom jako umocnione stanowisko strzelnicze strzegące starego już nieistniejącego mostu kolejowego.

40


Czas przejrzeć na oczy. ~Czas przejrzeć na oczy. (Gość)26.03.2018 09:24

Powtórka z kampanii wyborczej z 2014 roku. Zaczynają się kłamstwa, pomówienia, manipulacja ludźmi i informacjami. Ataki na osoby, które mówią prawdę. Zmanipulowana cześć radnych, poprzez ich zatrudnienie w jednostkach gminy bądź członków ich rodzin. Zobaczycie kto głosował za kredytem na sesji, a głosowanie było imienne, to wszystko wyjaśni, kto jest w układach, chorych dla gminy z burmistrzem. Warto się przy wyborach zastanowić czy ponownie na nich zagłosować. To są bardzo złe praktyki, ktore doprowadzą gminę do marazmu, ambicje i wizjonerstwo jednego człowieka, który nic tak naprawdę w życiu swoim nie pokazał co potrafi zrobić. Czas moi drodzy na przebudzenie, aby zatrzymać ten skandaliczny kierunek niegospodarność. Przykładem MZK, teraz gmina.

81


unabomber 2 ~unabomber 2 (Gość)22.03.2018 17:24

Cytuję:
Bombowo to jest TUTAJ :


Klęska pana burmistrza przedstawiona jako wielki sukces. Rzeczywiście, bombowa sprawa.

183


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat