metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
dziadekklozetowy ~dziadekklozetowy (Gość)18.10.2011 11:14

Stanowczo stwierdzam i stoję na stanowisku, że komentujacy na ePiotrkow powinni przyjąć takie założenia statutowe, jakie deklarują w swojej reklamie sklepy Media Markt

00


Mieszkaniec Piotrkowa ~Mieszkaniec Piotrkowa (Gość)18.10.2011 11:14

"Piotrkowianin" napisał(a):
Taaaa - w zdecydowanej większości poczuciem bezkarności policjantów. Kto takiego zatrzyma i da mu mandat?


Ale o czym Ty w ogóle mówisz? Najbardziej to ja nie lubię porównań. Bo w Niemczech to, bo w Anglii tamto.. A teraz jeszcze Czechy. A jakby to była Ukraina, to nikt by nawet artykułu temu chłopaszkowi nie poświęcił. To po pierwsze. Po drugie to ciekaw jestem czy zwróciłeś uwagę jak poruszają się rowerzyści. Starsi i młodsi. Nie raz widziałem jak ludzie jadą rowerem po ulicy, skręcając z ul. Sienkiewicza w Al. Kopernika. I jeszcze jak im ktoś uwagę zwróci to są oburzeni. Ludzie na rowerach uważają się za pojazdy co najmniej tak uprzywilejowane jak karetka.

"mila" napisał(a):
dajcie już spokój temu policjantowi, uczepiliście się tej prędkości, ale czy wy tak wolno jeżdzicie i przestrzegacie wszystkich zasad w ruchu drogowym. Gdyby tak każdy uważał na prędkość to może takie wypadki nie miały by miejsca. A w ogóle to policjant również człowiek.


Ale pewnie większość Szanownych Forumowiczów nie zauważyła, jakie wyścigi odbywają się w Piotrkowie i to oni stwarzają większe niebezpieczeństwo w ruchu drogowym niż policjant.

00


Mieszkaniec Piotrkowa ~Mieszkaniec Piotrkowa (Gość)18.10.2011 11:18

"Tartu" napisał(a):
Niestety rowerzyści nie mają pojęcia o zasadach ruchu drogowego, w ogóle nie wiem na co oni liczą. Nie raz już na forach o tym pisałem. Przykre ale prawdziwe.
Powinny być na każdy rower obowiązkowe OC - bo teraz rodzice chłopca nie dość, że w bólu po stracie dziecka to jeszcze za naprawę auta będą pociągnięci.
Karać rowerzystów ku przestrodze !!!


Zgadzam się całkowicie. Przykro mi z powodu straty dziecka, rodzice pewnie są źli na siebie i rozdarci z bólu, ale niestety - rowerzyści, jak napisałem wcześniej, nie uważają na drodze. Oni myślą, że to droga powinna uważać na nich.

00


maddox ~maddox (Gość)18.10.2011 11:23

"Mieszkaniec-Piotrkowa" napisał(a):
Nie raz widziałem jak ludzie jadą rowerem po ulicy, skręcając z ul. Sienkiewicza w Al. Kopernika.


Ale w którym kierunku bo nie bardzo rozumiem co w tym złego?

00


Mieszkaniec Piotrkowa ~Mieszkaniec Piotrkowa (Gość)18.10.2011 11:28

"maddox" napisał(a):
Ale w którym kierunku bo nie bardzo rozumiem co w tym złego?


Z ul. Sienkiewicza w kierunku Carrefour'a. Jest ścieżka rowerowa? Jest. A uparcie jeżdżą po ulicy.

00


maddox ~maddox (Gość)18.10.2011 11:31

"Mieszkaniec-Piotrkowa" napisał(a):
Z ul. Sienkiewicza w kierunku Carrefour'a. Jest ścieżka rowerowa? Jest. A uparcie jeżdżą po ulicy.


A to ok, tylko że to w takim razie Piłsudskiego jest ;) Inna sprawa to organizacja ruchu. Owszem, ścieżki są ale dojazdu do nich przeważnie nie ma. Nie raz mi się zdarzało, jadąc Sienkiewicza od UM i skręcać w lewo w Piłsudskiego właśnie w kierunku Echo, tylko że ja ląduje przy przejściu dla pieszych gdzie grzecznie wjeżdżam na ścieżkę. Faktycznie jazda po drodze 3 pasmowej, gdzie obok jest ścieżka powinno być karane z całą surowością!

00


ShadyMike ShadyMikeranga18.10.2011 12:43

Cytuję:
Po drugie to ciekaw jestem czy zwróciłeś uwagę jak poruszają się rowerzyści. Starsi i młodsi. Nie raz widziałem jak ludzie jadą rowerem po ulicy, skręcając z ul. Sienkiewicza w Al. Kopernika. I jeszcze jak im ktoś uwagę zwróci to są oburzeni. Ludzie na rowerach uważają się za pojazdy co najmniej tak uprzywilejowane jak karetka.


ale co cie obchodzi jak jezdza ? to ich zycie jak ktos jest glupi to umrze z własnej głupoty potracony przez samochód przez nieuwage , swiata na siłe nie zmienicie czy kogos upomnicie czy nie...prawo jazdy mam prawie 3 lata i potraciłem 3 rowerzystów w zadnym przypadku nie byłem winny , bo były mniej wiecej własne takie przypadki jak piszesz przez nie uwage... Łamałem ludzia rece i nogi i jakos nie załuje tego... Jak by spojrzał na znak , albo nie wjezdzał na pasy rowerem nic by sie nie stało ja jechałem w miare powoli dopuszczlanie mozna powiedziec 30-40 km/h ilu jest takich co jezdzi 70 i wiecej po miescie ;)

00


maddox ~maddox (Gość)18.10.2011 13:10

"ShadyMike" napisał(a):
ale co cie obchodzi jak jezdza ? to ich zycie jak ktos jest glupi to umrze z własnej głupoty potracony


A to, że kiedyś jakiś kierowca chcąc ominąć/uniknąć zderzenia wjedzie w inny samochód/pieszych itp. Na drodze to że jesteś mały i nic nie znaczący nie ma znaczenia bo w grę wchodzi zawsze czynnik ludzki i nawet pieszy może być przyczyną katastrofy.
Przykład pierwszy z brzegu: jedziesz drogą przez las, z przeciwka jadą samochody, które obniżają Twoją zdolność widzenia, a drogą jedzie nieoświetlony rowerzysta, którego nie masz prawa zobaczyć z daleka. W efekcie orientujesz się że przeszkoda jest przed Tobą w odległości świecenia świateł, czyli za blisko aby wyhamować więc decydujesz się na ominięcie, a że robisz to gwałtownie to wjeżdżasz w samochód jadący z przeciwka... wcale nie jest to nieprawdopodobny scenariusz, a nie każdy kierowca będzie w takiej chwili miał nerwy ze stali aby podjąć optymalną decyzję.

Komentarz był edytowany przez autora: 18.10.2011 13:12

00


Mieszkaniec Piotrkowa ~Mieszkaniec Piotrkowa (Gość)18.10.2011 13:21

"ShadyMike" napisał(a):
ale co cie obchodzi jak jezdza ? to ich zycie jak ktos jest glupi to umrze z własnej głupoty potracony przez samochód przez nieuwage , swiata na siłe nie zmienicie czy kogos upomnicie czy nie


Masz rację, na siłę świata nikt nie zmieni, ale ja poprzez swoje posty pod tym artykułem próbuję zmienić postrzeganie policji. Nie twierdzę, że wszyscy reprezentanci służb mundurowych zachowują się tak by ich naśladować, ale nie podoba mi się to, że 90% osób, które nawet nie były przy tym zdarzeniu osądza z góry że to wina policji. Choć treść artykułu wskazuje inaczej. A rowerzyści jak jeżdżą, a jeżdżą kiepsko, tak będą dalej się poruszali, niestety.

00


ShadyMike ShadyMikeranga18.10.2011 13:30

Ja tam nie mowie ze to wina policji , do policji nic nie mam krzywdy żadnej mi nie zrobili, niektórzy ludzie poprostu sami igrają na swoje życie, np w sytuacjach typu a nóż zdążę przed samochodem... Jeżdżę co dzień i widzę mnóstwo ludzi dosłownie mnóstwo którzy wchodząc na pasy nawet nie spojrzą czy coś jedzie , sa przekonani ze na pasach sa swieci , no może i trochę tak ale w przypadku gdy będzie jechał ktoś pijany niestety... pasy im nie pomogą

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat