metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
qwert ~qwert (Gość)18.10.2011 19:27

szkoda dzieciaka:*

00


qwert ~qwert (Gość)18.10.2011 19:35

coś nie tak ostatnio z tą policją.niedawno też jakiegoś kibica rozjechali i też przepisowo jechali ..

00


Łodzianin ~Łodzianin (Gość)18.10.2011 19:59

Jestem zarówno kierowcą jak i rowerzystą i z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że zarówno kierowcy jak i rowerzyści no drogach zachowują się poniżej wszelkiej krytyki, ( oczywiście nie wszyscy). Niejednokrotnie widywałem rowerzystów ( jadąc rowerem) jak nie szanują żadnych przepisów i zachowują się jak przysłowiowe św. krowy. A potem winny jest kierowca. Oczywiście kierowcy też nie szanują przepisów ( czego jestem często sam świadkiem ) i bardzo mnie irytuje nagminne wymuszanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, zajeżdżanie drogi itp. itp, itp.
Najlepiej będzie jak wszyscy zaczniemy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i będzie ok. A co do rowerzystów w małych miasteczkach i na wsiach do których należy Moszczenica to powiem krótko - 95proc. jeżdżących tam rowerów powinno być na złomowisku. Bez świateł, niekiedy bez hamulców, rozklekotane, ledwie trzymające się "kupy" a o tym żeby założyć kamizelkę odblaskową ( ja w takiej jeżdżę )to na pewno nikt nie pomyśli a o kasku to nawet nie wspomnę. Wiem bo dość często tam jestem mam tam rodzinę. Składam serdeczne kondolencje rodzinie chłopca bardzo nam wszystkim jest przykro.

00


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga18.10.2011 20:25

"wiem-widzialem-znam" napisał(a):
am kierowca samochodu na widok rowerzysty zwalnia do 20 km/h i dodatkowo jeszcze, omija go SZEROKIM ŁUKIEM. Ale to kultura jazdy zupełnie nie z naszej cywilizacji, niestety. Źle myślisz, uwierz


A jak go nie było widać ???? Ciemna ulica nieoświetlony rowerzysta wypada NAGLE z odległości kilu metrów na jadący samochód . TWOJE WYWODY TO SĄ CZYSTE MRZONKI I BREDNIE

00


Tartu Tarturanga18.10.2011 20:28

"Space-Jan" napisał(a):
Po co gdybać?.


Żeby znów nie było takiej tragedii !!!

00


luska ~luska (Gość)18.10.2011 20:33

nie wiem dlaczego wypowiadaja sie ludzie ktorzy nie wiedza jak wyglada to skrzyzowanie-policjanci nie mieli szans na reakcje.dopoki rowerzysta nie wyjechal na ulice proszenska to policjanci wogole go nie widzieli.dochodzi do tego jeszcze remont proszenskiej-dawno nie widzialam tak beznadziejnych robotnikow

00


wiem, widziałem, znam ~wiem, widziałem, znam (Gość)18.10.2011 20:51

"Piotr.Covianin" napisał(a):
A jak go nie było widać ???? Ciemna ulica nieoświetlony rowerzysta wypada NAGLE z odległości kilu metrów na jadący samochód . TWOJE WYWODY TO SĄ CZYSTE MRZONKI I BREDNIE


Nie wiem, dlaczego z taką agresją się odnosisz.
Poza tym, jeżeli nie znasz norm, zwyczajów i obyczajów panujących na drogach w innych kręgach kulturowych, to nie znaczy, że masz to nazywać mrzonkami, a tym bardziej - bredniami.
Podejrzewam, że na drodze za kierownicą jesteś podobnie agresywny, jak tu przy komputerze, czyli - niebezpieczny. Jak 90 procent kierowców w Polsce. I że lekceważysz o wiele słabszych na drodze i że w praktyce też tak się zachowujesz. Lepiej na takich jak ty uważać w dwójnasób prowadząc auto. Pohamuj nerwy.
Powtarzam, bo jeśli już nie do ciebie, to może do kogoś innego to zdanie trafi: Gdybyś był Duńczykiem albo Norwegiem, to rowerzysta byłby dla ciebie zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji, niezależnie od przepisów, absolutnie uprzywilejowany. Tam kierowca samochodu na widok rowerzysty zwalnia do 20 km/h i dodatkowo jeszcze, omija go SZEROKIM ŁUKIEM. Zresztą, to samo widać w Niemczech czy Szwajcarii. Kierowcy polscy to nieokrzesana dzicz.

00


gość ~gość (Gość)18.10.2011 21:30

to że policjant nie miał szans wyhamować to nie znaczy że nie powinien tak szybko jechać!!!!

00


Adam ~Adam (Gość)18.10.2011 22:41

nic nie wróci życia dziecku, ale właśnie przez takie sytuacje przychodzi na myśl w jakim żyjemy kraju. Może i wina dziecka, a do tego byćmoże chwila nieuwagi policjanta. Jak tu winić policjantów, którzy tyrają za marne grosze. Mieszkam dwie gminy dalej i przy okazji chciałbym opisać jak funkcjonuje policja w powiecie piotrkowskim. W Woli Krzysztoporskiej jest mały komisariat i tragiczne warunki nawet nie mają parkingu na radiowozy, pracuje tam 8 maksymalnie 10 policjantów, a obsługują 3 giny, łącznie ponad 30000 mieszkańców. Jak by nie było przypada po 3000 mieszkańców na jednego. I jak ma być dobrze, oni non stop są w pracy tzw "świątek, piątek i niedziela". Pomyślcie ile wytrzyma organizm ludzki takiej charówki. Ja jak bym pracował w takich warunkach, to po 5 latach to skończył bym na leczeniu psychiatrycznym. A komendant miejski ma to gdzieś, nie interesuje go bezpieczeństwo w powiecie, ani zdrowie policjantów. Najłątwiej zajeździć człowieka, a jak już nic z niego nie zostanie to wyrzucić i w jego miejsce przyjąć kolejnego woła do roboty. Współczuje wszystkim policjantom w tym kraju.

00


KTOS ~KTOS (Gość)19.10.2011 00:08

Wypadki były są i będą a już w naszej kwestii jest to w jaki sposób zaczniemy ich unikać.... Po prostu dzieciak nie pomyślał a policjant nie jest jasnowidzem i nawet Duńczyk czy Norweg i ten co w poniżej napisanym komentarzu czyli WIE, WIDZIAŁ I ZNA w tej sytuacji byłby bezradny...

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat