Artykuły do tagu: kultura

Zakończył się IV Festiwal Kapel Podwórkowych
Rytmy podwórkowych piosenek dziś już tylko dźwięczą w uszach, ale przez cały weekend rządziły miastem, które było sceną IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych. Tegoroczna edycja konkursu, który wyrósł na największy tego typu w Polsce, przyciągnęła do Piotrkowa rekordową liczbę kapel.
Bracia Cugowscy na święcie WSH
W poniedziałek 19 maja w piotrkowskim kinie Hawana z okazji święta Wyższej Szkoły Handlowej zagrał zespół BRACIA z Piotrem Cugowskim i Wojciechem Cugowskim.
Co najmniej 30 kapel z całej Polski przyjedzie do Piotrkowa w przedostatni weekend maja na IV Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych - największą tego typu imprezę w naszym kraju.
INTERAKCJE: Pikieta i akt samobiczowania
To były interakcje w czystej postaci ! Jedni pikietowali, drudzy dokonali aktu swoistej pokuty. Z tej konfrontacji organizatorzy INTERAKCJi wyszli obronną ręką. I wykazali się prawdziwym poczuciem humoru. Przeciwników festiwalu było zaledwie kilku. Większość przybyłych pod budynek restauracji EUROPA i przypadkowych obserwatorów popierała artystów. Kilku pikietujących,wśród nich uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, domagało się przez megafon cofnięcia dotacji z miejskiej kasy dla festwialu i zamknięcia Interakcji w galerii. Uważają artystów performance za obscenicznych, a samej sztuki w kategoriach sztuki nie postrzegają.
Ruszył festiwal INTERAKCJE 2008
Rozpoczęła się X-jubileuszowa edycja festiwalu Interakcje. Artyści performerzy niemal z całego świata zgromadzili się po raz pierwszy w Ośrodku Działań Artystycznych.
Tuż przed jubileuszowymi Interakcjami…Jak piotrkowscy performerzy radzą sobie z rolą artystów i gospodarzy “Interakcji”, a jak znoszą krytykę tego, co robią?
Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze, oddział PTK - PTTK w Piotrkowie zaprasza na udział w obchodach 100-lecia swojego powstania. Jubileuszowy Zlot odbędzie 17 maja 2008 roku w godzinach 12-14 przy Amfiteatrze Miejskim.
Kabaret
Impreza zaplanowana na najbliższą niedzielę odwołana ze względu na małe zainteresowanie. W imieniu organizatorów przepraszamy.
MOK będzie wyremontowany do końca czerwca
Trwają zaawansowane prace w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Choć obecnie to miejsce przypomina ciągle wielki plac budowy, prawdpopodobnie pod koniec czerwca budynek zostanie oddany do użytku.
Podobny remont w ramach scen "Jaracza" trwa w Skierniewicach, Radomsku i Sieradzu. Projekt, finansowany z pomocą funduszy unijnych (5,5 mln zł), wart jest 25,3 mln.
Mieszkańcy tych miast będą mogli raz w tygodniu oglądać teatralne przedstawienia. Umowa, jaką teatr (główny beneficjent) zawarł z władzami miast, zobowiązuje teatr do występowania w każdym z miast przez dziesięć lat.
Rysunki Zdzisława Beksińskiego w Piotrkowie !
Wielka gratka dla miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego. Od 10 maja w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie wystawa rysunków tego artysty.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat