Artykuły do tagu: kultura

24 czerwca rozpocznie się w Piotrkowie V Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Żydowskie Motywy”. Przegląd odbędzie się w Ośrodku Działań Artystycznych Galeria OFF, ul. Dąbrowskiego 5.
Obrazy oraz obiekty przestrzenne zdominowały Biuro Wystaw Artystycznych w Piotrkowie. Wszystko za sprawą wystawy pt. "Wartości" autorstwa piotrkowianina Janusza Kucharskiego, która jest już dostępna dla zwiedzających od 14 czerwca.
Jedenastu fotografików-amatorów prezentuje osiemnaście swoich prac na wystawie pt. "Jedenaście kapeluszy" w piotrkowskiej Galerii OFF.
Już po raz szósty studencki teatr "Wyjście Ewakuacyjne" zaprasza na swój cykliczny program artystyczny pt. "Jesteśmy".
Druga edycja Jarmarku Trybunalskiego
W czasie tegorocznych obchodów Dni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, 7 i 8 czerwca odbędzie się druga edycja Jarmarku Trybunalskiego. Rzemieślnicy, twórcy ludowi i kolekcjonerzy niemal z całej Polski zaprezentują mieszkańcom Piotrkowa swoje wyroby.
Zakończył się IV Festiwal Kapel Podwórkowych
Rytmy podwórkowych piosenek dziś już tylko dźwięczą w uszach, ale przez cały weekend rządziły miastem, które było sceną IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych. Tegoroczna edycja konkursu, który wyrósł na największy tego typu w Polsce, przyciągnęła do Piotrkowa rekordową liczbę kapel.
Bracia Cugowscy na święcie WSH
W poniedziałek 19 maja w piotrkowskim kinie Hawana z okazji święta Wyższej Szkoły Handlowej zagrał zespół BRACIA z Piotrem Cugowskim i Wojciechem Cugowskim.
Co najmniej 30 kapel z całej Polski przyjedzie do Piotrkowa w przedostatni weekend maja na IV Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych - największą tego typu imprezę w naszym kraju.
INTERAKCJE: Pikieta i akt samobiczowania
To były interakcje w czystej postaci ! Jedni pikietowali, drudzy dokonali aktu swoistej pokuty. Z tej konfrontacji organizatorzy INTERAKCJi wyszli obronną ręką. I wykazali się prawdziwym poczuciem humoru. Przeciwników festiwalu było zaledwie kilku. Większość przybyłych pod budynek restauracji EUROPA i przypadkowych obserwatorów popierała artystów. Kilku pikietujących,wśród nich uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, domagało się przez megafon cofnięcia dotacji z miejskiej kasy dla festwialu i zamknięcia Interakcji w galerii. Uważają artystów performance za obscenicznych, a samej sztuki w kategoriach sztuki nie postrzegają.
Ruszył festiwal INTERAKCJE 2008
Rozpoczęła się X-jubileuszowa edycja festiwalu Interakcje. Artyści performerzy niemal z całego świata zgromadzili się po raz pierwszy w Ośrodku Działań Artystycznych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat