Artykuły do tagu: kultura

ODA: Wystawy Zbigniewa Nowickiego i Tomasza Mazura
"Grawitacja egzystencji" Zbigniewa Nowickiego i "Portrety codzienne" Tomasza Mazura to najnowsze ekspozycje, które już wkrótce będzie można zobaczyć w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie.
W powiecie piotrkowskim powstaje nowa placówka kulturalna. Jest nią Gminne Centrum Kultury w Aleksandrowie. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń dla potrzeb placówki.
Happening w Rynku Trybunalskim, a także wernisaże wystaw oraz koncerty. To główne atrakcje, jakie Loża Kulturalna Stare Miasto przygotowała dla wszystkich Pań, ale nie tylko z okazji Dnia Kobiet.
Utwory ze swojej najnowszej płyty zagra już w najbliższy poniedziałek w Tomaszowie Maz. piotrkowska grupa poetycko-muzyczna "Przeznaczenie".
Wolbórz: Nowa sala widowiskowa imponuje wyglądem
Kilkanaście miesięcy trwał generalny remont sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wolborzu.
Inauguracja już w najbliższą niedzielę, a pierwszą imprezą będzie uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet.
13 lutego uroczyście otworzy swoje podwoje Ośrodka Działań Artystycznych. Inauguracja ośrodka potrwa dwa dni.
Na pomysł ożywienia Starego Miasta wpadli przy piwie. W listopadzie. W grudniu zorganizowali wigilię dla piotrkowian, a w styczniu odebrali nagrodę od prezydenta. Co jeszcze wymyślą i czym jest Stowarzyszenie Loża Kulturalna Starego Miasta?
Nie milkną kontrowersje wokół włączenia galerii BWA w Piotrkowie w struktury Ośrodka Działań Artystycznych. Przypomnijmy, że zgodnie z wolą radnych od początku 2009 roku, Galeria Biura Wystaw Artystycznych straciła autonomię i stała się częścią instytucji kulturalnej zarządzanej przez Stanisława Piotra Gajdę.
W ramach współpracy z Teatrem Jaracza w Łodzi na piotrkowskiej scenie teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury już w najbliższą niedzielę zostanie zaprezentowany kolejny spektakl. Tym razem "Prześwit" Davida Hare'a w reżyserii Jacka Orłowskiego.
Zaprezentują nie tylko kolędy i pastorałki które doskonale znamy, ale również te własnego autorstwa. Już w najbliższą niedzielę w kościele Panien Dominikanek swój koncert zagra piotrkowski zespół "Przeznaczenie".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat