Artykuły do tagu: kultura

W Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie odbywają się obecnie targi sztuki, w ramach których zobaczyć i zakupić można obrazy, rysunki, grafiki czy też rzeźby twórców pochodzących z Piotrkowa i nie tylko.
Była inauguracja dla VIP-ów, teraz kolej na spektakl dla szerszej publiczności.
Andrzej Sikorowski przyciągnął tłumy do MOK-u
Już dawno takie tłumy nie gościły w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Wczorajszy koncert Andrzeja Sikorowskiego z zespołem w ramach piotrkowskiej jesieni muzyczno - poetyckiej przyciągnął nie tylko osoby, które wychowywały się przy jego piosenkach, ale także te najmłodsze.
“Kultura polska” to tytuł najnowszej wystawy zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
W księgarni „Na Rogu” (ul. Słowackiego 1) można kupić płytę piotrkowskiego barda Krzysztofa Kamińskiego zatytułowaną „Salome”.
2 listopada o godzinie 18:00 PSJ Degress oraz Galeria Off zapraszają na drugie Piotrkowskie Zaduszki Jazzowe, które rozpocznie odegranie na Rynku Trybunalskim tematu "When The Saints Go Marching In". Następnie przeniesiemy się w gościnne mury Gospody Szwejk.
Piotrków: Inauguracja Jaracza...tylko dla VIP-ów
Przedstawienie "Toksyny" Krzysztofa Bizio w reżyserii Wiesława Saniewskiego zainaugurowało w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie otwarcie zamiejscowej sceny Teatru im. Jaracza w Łodzi. Na tę chwilę czekało z pewnością wielu mieszkańców miasta. Szkoda tylko, że na wczorajszą premierę organizatorzy przewidzieli wstęp wyłącznie dla osób ze specjalnym zaproszeniem...
Idzie nowe - decyzją radnych Galeria Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Sieradzkiej straciła autonomię i od nowego roku będzie częścią Ośrodka Działań Artystycznych z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 5. Poza nazwą zmieni się także nieco charakter dotychczasowej galerii, która przez niektórych była nazywana nieco skostniałą.
W dniach od 20 do 27 października Stranmillis University Collage w Belfaście i Towarzystwo Artystyczne "Bbeyond" zorganizowały prestiżowy i unikalny projekt pt. "I AM/JESTEM-polski performans". Polskę reprezentowali m.in. piotrkowianie Stanisław Piotr Gajda i Gordian Piec, czyli Grupa Artystyczno-Kuratorska Restauracja Europa.
Recital zespołu Rzeszów Klezmer Band, galeria fotografii archiwalnej, koszerne dodatki gastronomiczne i wiele innych atrakcji czeka wszystkich tych, którzy 24 października o godzinie 19:00 przyjdą na ulicę Szewską w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat