Artykuły do tagu: kultura

VI Trybunały Kabaretowe <b>(16 -  19 października 2008)</b>
To już VI edycja piotrkowskich Trybunałów Kabaretowych. Po raz kolejny nie zabraknie gwiazd. Wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret HRABIA czy Tomasz Jachimek. Tegoroczne Trybunały odbędą się od 16 do 19 października w Miejskim Ośrodku Kultury.
Piotrków: Inspektor wstrzymał scenę
Jedno pismo inspektora nadzoru sprawiło, że w wyremontowanym właśnie Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim konieczne okazało się odwołanie ważnych imprez i uroczystości zaplanowanych na najbliższy, oraz na przyszły, weekend.
Piotrkowskie Stowarzyszenie Działań Artystycznych "Galeria OFF" wraz z Towarzystwem Jazzowym "Degress" zapraszają na Interwencję Artystyczną "Szewska" poświęconą pamięci brytyjskiego muzyka rockowego-członka legendarnej grupy Pink Floyd Richarda Wrighta.
Kolejna edycja Trybunałów Kabaretowych
To już VI edycja piotrkowskich Trybunałów Kabaretowych. Po raz kolejny nie zabraknie gwiazd. Wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret HRABIA czy Tomasz Jachimek. Tegoroczne Trybunały odbędą się od 16 do 19 października w Miejskim Ośrodku Kultury.
IX wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" przeszedł do historii. Wczoraj odbył się koncert finałowy.
Kończy się VI edycja "Skrzyżowań", czyli corocznych spotkań rzeźbiarzy w Piotrkowie.
29.08.2008 10:52
Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chcą sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności wokalne, mogą to zrobić na próbach nowego zespołu “Mały gospel”.
Rozpoczęła się kolejna edycja SKRZYŻOWAŃ
W Piotrkowie rozpoczęły się VI Międzynarodowe Spotkania Rzeźbiarzy-"Skrzyżowania". W tym roku rzeźby tworzyć będą Agnieszka Mikołajczyk i Jarosław Borek z ASP w Łodzi oraz Magdalena Kowalczyk–architekt z Krakowa. Swój udział zapowiedział również Volker Hamann–kurator artystyczny spotkań.
Jabłeczna, Wysowa i Łozice w okolicach Białowieży – miejsca, gdzie zachwyca uroda polskiego krajobrazu i nieskazitelnej przyrody, gdzie życie płynie jakby spokojniej, ciszej, gdzie na każdym kroku spotyka się życzliwość, uśmiech i szczera gościnność. Trzy artystyczne spotkania z krajobrazami, w których dominują kopuły cerkwi, prawosławne krzyże stoją obok katolickich, a wiatr niesie śpiewną mowę mieszkańców tych ziem.
XVII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej odbędzie się w dniach 14 – 17 sierpnia 2008 w Przedborzu i Górach Mokrych. W tym roku przypada 100. rocznica napisania Roty. W związku organizator, Towarzystwo im. Marii Konopnickiej oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu przygotowało specjalny program. Gwiazdą jednego z wieczorów będzie m.in Violetta Villas.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat