Artykuły do tagu: hobby

Wielkanocne potrawy z jajkami
Święta Wielkanocne to radosny czas, który chętnie spędzamy z najbliższymi osobami. Siadamy wraz z nimi przy stole i składamy sobie najlepsze życzenia. Śniadanie Wielkanocne odbywa się w przyjemnej, wiosennej atmosferze, a na świątecznym stole nie może zabraknąć kolorowych pisanek oraz tradycyjnych potraw z jajkami.
Bełchatowianin na rycerskich Mistrzostwach Świata
1-4 maja w Hiszpanii odbędą się rycerskie Mistrzostwa Świata „Bitwa Narodów”. O najwyższe laury ubiegać się będzie kilkanaście krajów m.in. Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, USA, Argentyna czy odległa Nowa Zelandia i Japonia …, a także Polska, do której reprezentacji należy bełchatowianin - Maciej Ficyk.
Rybki, szczur, a może pająk? Jak się okazuje piotrkowianie w domach chętnie trzymają nie tylko psy i koty. Coraz większą popularnością cieszą się bardziej egzotyczne zwierzęta. - Nawet te niebezpieczne - mówi Konrad Banaszewski, właściciel jednego z piotrkowskich sklepów zoologicznych.
22.03.2014 09:29
Z wizytą u zegarmistrza
Co łączy dzieci i zegary? To, że nie należy ich stale nakręcać. Trzeba też pozwolić im chodzić... To “chodzenie” jest właśnie sprawdzianem, czy naprawdę dobrze działają.
Mieli dość piłki nożnej
Rugby to mało znana w Polsce dyscyplina sportu. Jej zasady wydają się skomplikowane, ale po bliższym poznaniu okazuje się być bardzo atrakcyjna. O dyscyplinie, która w 2016 r. po raz pierwszy pojawi się na igrzyskach olimpijskich, opowiadają trenerzy: Artur Matusiak z Vikings Rugby Club z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Maciej Bukowy z Rugby Club Bełchatów UKS „Obeliks”.
12.02.2014 11:43
Kufle pełne historii
Jedni zbierają znaczki, drudzy monety, a jeszcze inni kufle. Może się wydawać, że to zwykłe naczynia, z których pije się piwo. Jednak nie można tego powiedzieć o kolekcji pana Dariusza z Piotrkowa. Malowniczo zdobione porcelanowe kufle o tematyce militarnej budzą ciekawość do poznania ich historii.
Rywalizowali o tytuł najlepszego wędkarza
W przepięknej jesiennej scenerii w Barkowicach Mokrych nad Zalewem Sulejowskim rozgrywano Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego. Startowało 36 spinningistów z całej Polski.
Piotrkowianie zdobyli Paryż
Rudy, Wodzu, Pride, Mariola, Adam, Mateusz, Tomek i Arek – grupa młodych ludzi z Piotrkowa przed tygodniem wyruszyła w podróż busem po Europie. Teraz napisali do nas z Paryża.
EuroTrip, czyli busem przez Europę
Czterech studentów - pilot samolotowy, operator urządzeń startowych, muzyk-kucharz i malarz-sportowiec organizuje wyjazd starym busem po Europie śladami polskich bohaterów.
Młodzi łowili na Bugaju
Tym razem deszcz nie przeszkodził dzieciom w rywalizacji podczas zawodów spławikowych “Zakończenie Wakacji” zorganizowanych przez Koło nr 12 Piotrków – Miasto.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat