Artykuły do tagu: hobby

Walczą już od czterech lat
Szpady dworskie, szable pojedynkowe, miecze długie i rapiery z lewakiem. Taka broń poszła w ruch 16 i 17 lutego, kiedy to Grupa Szermiercza Dragoni pojedynkowała się z zawodnikami z całej Polski.
Wiele pasji w... kalendarzach
Kilkadziesiąt albumów, a w nich po kilkadziesiąt kieszonkowych kalendarzyków oraz moc wspomnień i historii. Ludzie mają różne pasje. Dla 53-letniego pana Krzysztofa Domarańczyka z Piotrkowa pasją stały się kalendarze listkowe, które zbiera już od kilku lat.
05.11.2012 09:14
PGR – to już 7 lat!
Tydzień temu obchodzili swój jubileusz. Od 7 lat organizują Masy Krytyczne, wycieczki, wyprawy, przejażdżki i wspierają najróżniejsze akcje w mieście. Piotrkowska Grupa Rowerowa, licząca około 40 aktywnych członków, obchodzi w tym roku swoje siódme urodziny.
Jesteśmy jak lekarze ze skalpelem
Nowy kolor, nowe oblicze, nowy wygląd. Wszystko wykonane z chirurgiczną precyzją. Nie po to, by ukryć mankamenty urody, tylko wydobyć piękno i charakter. Taka poprawa wizerunku może być chwilowym kaprysem lub trwałą zmianą. Pacjent wraca do domu po trzech dniach i od razu budzi zachwyt.
Z nimi można się zmęczyć
Choć są amatorami, kręci ich (i to dosłownie) współzawodnictwo. Poza tym każdy z nich lubi się “trochę” zmęczyć, a o to nietrudno, kiedy pokonuje się 100 kilometrów w górskim terenie.
Region: Harcerze walczyli ze słabościami
W dniach 28-30 września w Piotrkowie oraz na terenie bazy Harcerskiego Związku Drużyn 54 w Skotnikach odbywały się II Manewry Sprawnościowe. 9 harcerskich patroli rywalizowało ze sobą w konkurencji pożarnictwa, “wysokościówki”, strzelania z ostrej amunicji, pływania, szermierki, paintballa i wielu innych. Nikogo nie opuszczał duch rywalizacji, ale jeszcze ważniejsza była wspaniała, harcerska zabawa.
Ostatni raz pojadą rowerem
Jeszcze tylko kilka dni można zapisywać się na ostatnią w tym roku wycieczkę rowerową z OSiR-em, która wystartuje 13 października.
Według ogólnopolskich badań coraz mniej osób czyta książki. Ta tendencja chyba nie do końca obowiązuje w Piotrkowie, o czym świadczy liczba książek sprzedawanych podczas kiermaszów organizowanych prze Miejską Bibliotekę Publiczną.
O tym, żeby grać, marzyła od zawsze. Jako dziecko nie miała takiej szansy. Nastolatki nie było stać na instrument. Dorosłej osobie zabrakło odwagi. Zdobyła ją dopiero na emeryturze, dzięki mobilizacji bratanka.
Ponad tysiąc osób biegało z OSiR-em
To była naprawdę udana impreza biegowa. W sumie około 1200 osób wzięło udział w trzech niedzielnych biegach na stadionie miejskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat