Artykuły do tagu: hobby

O tym, żeby grać, marzyła od zawsze. Jako dziecko nie miała takiej szansy. Nastolatki nie było stać na instrument. Dorosłej osobie zabrakło odwagi. Zdobyła ją dopiero na emeryturze, dzięki mobilizacji bratanka.
Ponad tysiąc osób biegało z OSiR-em
To była naprawdę udana impreza biegowa. W sumie około 1200 osób wzięło udział w trzech niedzielnych biegach na stadionie miejskim.
Polacy ruszyli do lasu. Rozpoczął się bowiem sezon grzybiarski. Nie każdy z nas jest ekspertem, dlatego trzeba uważać, aby nie zbierać grzybów, którymi moglibyśmy się zatruć.
Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Piotrkowa cieszą się spotkania dla starszych słuchaczy Uniwersytetu. W minionym roku akademickim na wykłady przychodziło ponad 250 studentów. Aktualnie trwają zapisy na nowy sezon.
Pobiegnij z OSiR-em po zwycięstwo!
Już 30 września na Stadionie Miejskim przy ul. Żwirki w Piotrkowie kolejny Trybunalski Bieg z OSiR-em. Pierwsi zawodnicy staną na starcie o godzinie 13. Weryfikacja zawodników (najpóźniej) 15 minut przed biegiem.
Ogródki przy blokach nie są żadnym problemem
Zdobią osiedla w mieście, są ładne, kolorowe, a mieszkańcy o nie dbają jak o swoje działki. Ogródki kwiatowe przy blokach, bo o nich mowa, stanowią piękniejszą część piotrkowskich osiedli...
Kapliczkowo - miejsce jak żadne inne
Kapliczka ze starego krzesła, z niecki do wygniatania ciasta na chleb, walizki wiklinowej czy stajennego okna. Poza tym trzymetrowa rzeźba Jana Pawła II, mnóstwo drewnianych Żydów różnej wielkości i obrazy oprawione w ramy okien. To królestwo pana Bernarda, który stworzył Kapliczkowo. Miejsce jak żadne inne.
Druga w Polsce Fregata gotowa do lotu
To dwudziesty drugi egzemplarz na świecie, a drugi w Polsce. W ubiegłym tygodniu na piotrkowskim lotnisku odbyło się przygotowanie do oblotu technicznego i sam test kolejnego egzemplarza motoszybowca Fregata. Jego konstruktorem jest łodzianin Jarosław Janowski.
Maszyny już się grzeją
Młodsza Asia zasiądzie za kierownicą ponad 200-kilogramowego transalpa 600V. Ewa pojedzie o 50 kilogramów lżejszym freewindem 650. W daleką podróż na Bałkany wyruszają już 29 sierpnia. Godzina dokładnie nie jest jeszcze ustalona, ale najważniejsze przygotowania już za nimi.
Na rowerach ruszą na Jasną Górę, aby 26 sierpnia uczestniczyć w święcie Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski, ale też po to, by spotkać przyjaciół, wymienić doświadczenia, pomodlić się w intencji bezpieczeństwa rowerzystów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat