Artykuły do tagu: Warszaw

Piotrków: Terroryzuje ludzi na Starowarszawskiej?
Napada na ludzi, niszczy ich rzeczy, wybija szyby w witrynach sklepowych. Mieszkańcy twierdzą, że ani policja, ani Straż Miejska im nie pomagają. Służby wyjaśniają zaś, że nie ma zgłoszeń z prośbą o interwencję w sprawie natarczywego mężczyzny...
Piotrków: Zaczepiał ludzi i zniszczył samochód
Nietrzeźwy 30-latek postanowił urozmaicić sobie drogę do domu. Idąc ze znajomym ulicą Starowarszawską zaczepiał przechodniów, wykrzykiwał pod ich adresem wulgaryzmy, niektórych próbował uderzyć, w końcu wskoczył na maskę zaparkowanego samochodu osobowego. W pojeździe był kierowca.
Pierwsze wyburzenia pod koniec kwietnia?
Ruszyła procedura związana z rozbiórką kamienic przy ulicy Starowarszawskiej 10, 12 i 16 w Piotrkowie.
Kajakami z Piotrkowa do Warszawy
Dwadzieścia osób ma zamiar przepłynąć kajakami trasę od Zamku w Piotrkowie do Zamku Królewskiego w Warszawie.
22.07.2011 09:11
Oddać to Żydom!
Zegarmistrz, dwa sklepy spożywcze, dwa lumpeksy, sklep z kosmetykami i... to by było na tyle. Gorzej z mieszkańcami. Rano ktoś się pojawi, ale po południu to prawdziwa pustynia.
Piotrkowskie Budki Warszawskie
“Budki”, “Na Budki”, “Budki Warszawskie” - nie ma piotrkowianina, który nie znałby bądź co najmniej nie słyszał o tej ulicy. Niewielu jednak potrafi wytłumaczyć pochodzenie jej nazwy. Jest ona ściśle związana z linią słynnej “Wiedenki”...
Piotrków. W rocznicę
90 lat temu zdarzył się cud. Młode państwo, które walczyło o granice, nagle musiało walczyć również o przetrwanie. Sowiecka Rosja nie miała bowiem zamiaru uzyskać jak najwięcej z polskiego terytorium. Lenin i spółka dążyli do likwidacji Polski, ale także Niemiec, Węgier, Austrii i innych państw. Rewolucja miała stać się ogólnoeuropejską. Na przeszkodzie w realizacji tych celów stanął jednak Józef Piłsudski i naród kraju, który po latach niewoli walczył o niepodległy byt.
Z okazji Bitwy Warszawskiej w całym kraju odbywały się okolicznościowe uroczystości. Piotrków również nie mógł zapomnieć o bohaterach 1920 roku. W niedzielę 15 sierpnia pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza wieńce złożyli: przewodniczący Rady Miasta Paweł Szcześniak i wiceprezydent Andrzej Kacperek.
W związku z realizacją zdjęć do filmu BITWA WARSZAWSKA 1920 z ruchu wyłączone są niektóre ulice wokół Rynku Trybunalskiego. Jak się okazuje jest to realny problem dla niektórych przedsiębiorców z ulicy Starowarszawskiej.
Czy krzyż przed pałacem powinien pozostać?
Nie milknie dyskusja na temat krzyża znajdującego się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat