Artykuły do tagu: Starosta

Dziś wybiorą starostę
W czwartek, 27 listopada odbędzie się pierwsza sesja Rady Powiatu Piotrkowskiego V kadencji.
Starosta poprawi służbę zdrowia?
- Statystyki pokazują, że jeśli chodzi o choroby układu krążenia, to niestety mieszkańcy naszego powiatu zajmują czołowe miejsce w całym województwie. "Strategia rozwiązywania problemów zdrowotnych mieszkańców powiatu piotrkowskiego" otworzyła nam drogę, by jak najlepiej pomóc mieszkańcom powiatu. Napisaliśmy "Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób", który złożyliśmy do Norweskiego Mechanizmu Finansowego na kwotę 2,5 miliona złotych. Możemy dostać takie pieniądze na profilaktykę. Pierwszy etap przeszliśmy pozytywnie. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie pod koniec roku - mówił na antenie Strefy FM Stanisław Cubała, starosta piotrkowski.
Zarząd Powiatu z absolutorium
Rada Powiatu Piotrkowskiego udzieliła staroście oraz pozostałym członkom Zarządu absolutorium za 2013 rok.
Powiat tomaszowski: Ponad 50 mln w ciągu 10 lat
Ponad 50 mln zł przez 10 lat udało się pozyskać powiatowi tomaszowskiemu z UE. - Dzięki tym środkom zrobiliśmy milowy krok w rozwoju - mówi Piotr Kagankiewicz, starosta tomaszowski.
Starosta chce porozumienia na rzecz zdrowia
Starosta piotrkowski chce utworzenia Rady ds. Zdrowia, a także opracowania „Strategii dla zdrowia mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego”.
Radni nie odwołali starosty
Uśmiech z twarzy starosty bełchatowskiego Szczepana Chrzęsta nie schodził niemal przez całą sesję Rady Powiatu Zadowolona mina świadczyła, że nie martwi się o swój los, i …. nie pomylił się!
Starosta chce dokończenia remontu
Starosta Bełchatowski Szczepan Chrzęst prowadzi kolejne działania w sprawie dokończenia remontu drogi krajowej numer 8 na terenie powiatu bełchatowskiego na odcinku Bełchatów – Kluki.
Chcą odwołać starostę
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Bełchatowskiego (26.03.2014 r.) na ręce jej przewodniczącego Edwarda Olszewskiego wpłynął wniosek o odwołanie Starosty Szczepana Chrzęsta.
Starosta o szkołach w powiecie
- Szkoły będą mogły prowadzić szereg szkoleń z pieniędzy unijnych. Myślę, że to jeszcze bardziej podniesie ich kondycję – mówił podczas piątkowej sesji Rady Powiatu starosta piotrkowski Stanisław Cubała.
W budżecie powiatu bełchatowskiego dochody zaplanowano na poziomie 112 milionów 67 tysięcy zł, wydatki to 118 milionów 441 tysięcy. Oznacza to, że deficyt wyniesie nieco ponad 6 milionów. Na inwestycje zaplanowano w budżecie powiatu ponad 17 mln.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat