Artykuły do tagu: Starosta

Wraca sprawa odpadów w Sulejowie
Jak bumerang wraca sprawa składowiska niebezpiecznych odpadów, które na terenie byłego Zakładu Przemysłu Wapienniczego w Sulejowie zamierza uruchomić prywatny przedsiębiorca.
Władze powiatu piotrkowskiego nie porzucają pomysłu zmiany siedziby starostwa. Trwają poszukiwania odpowiedniego budynku. W orbicie zainteresowań znalazł się między innymi budynek w centrum miasta, w którym kiedyś mieściła się siedziba NBP.
W marcu starosta zamknie drogę dla TIR-ów?
Jeszcze kilka miesięcy temu władze powiatu bełchatowskiego głośno zapowiadały, że drogę Mzurki - Kącik (na granicy powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego) zamkną dla ruchu ciężkich samochodów.
Koncert Budki Suflera z okazji 20-lecia istnienia rozgłośni przyciągnął tysiące fanów na płytę piotrkowskiego lotniska.
XX-lecie Strefy FM: Wystąpiła Budka Suflera
Po licznych występach i konkursach z okazji Dożynek Wojewódzkich w Piotrkowie nadszedł czas na święto XX-lecia Strefy FM. Z tej okazji wystąpiła gwiazda: Budka Suflera. Na scenie pojawili się także Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak.
Dożynki Wojewódzkie: Pokroili bochen chleba
Dożynki Wojewódzkie w Piotrkowie Trybunalskim.
Region: Składowiska najprawdopodobniej nie będzie
Czy mieszkańcy Sulejowa mogą już spać spokojnie? Samorządowe Kolegium Odwoławcze po raz kolejny stwierdziło nieważność decyzji starosty zezwalającej na składowanie odpadów niebezpiecznych na terenie byłych zakładów wapienniczych w Sulejowie.
Starosta, prezydent - patroni (nie) od wszystkiego
Patron to ma klawe życie - mówią jedni. Co chwila impreza, na którą przyjedzie, popatronuje, honory popełni, splendoru doda. Patron to ma przekichane - twierdzą inni. Co chwila impreza, na którą jechać trzeba, mowę wygłosić, splendoru dodać. A tu robota leży, decyzje do podjęcia, papiery do podpisania. A że imprezy często w weekendy, to i życie rodzinne narazić trzeba. Dla dobra i promocji. Rekordziści spośród samorządowców regionu mieli w ubiegłym roku nawet ponad sto imprez „pod patronatem”. Jak się bronić przed nawałem patronatów? Stworzyć regulamin. W Bełchatowie tak właśnie zrobiono. W Piotrkowie - jeszcze nie.
Wydał decyzję z rażącym naruszeniem prawa
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Piotrkowie uchyliło decyzję starosty piotrkowskiego zezwalającej na zbieranie odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne na terenie byłych Zakładów Wapienniczych w Sulejowie.
Sulejów: Mają już podpisy. Co dalej z odpadami?
O składowaniu odpadów niebezpiecznych w Sulejowie rozmawiano we wtorek podczas sesji Rady Powiatu w Starostwie w Piotrkowie. Przypomnijmy, że inwestycja od tygodni wzbudza ogromne kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców Sulejowa, ale również gmin ościennych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat