Artykuły do tagu: Starosta

Decyzja zezwalająca na zbieranie odpadów niebezpiecznych wydana przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie nie oznacza, że na działce przy ulicy Podkunędz w Sulejowie będzie prowadzona taka działalność - tak twierdzą urzędnicy starostwa.
Tego dowiemy się już niebawem. Po raz czwarty władze naszego powiatu wybiorą zasłużonego dla powiatu piotrkowskiego. Laureata poznamy 18 września podczas Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Sulejowie.
Piotrków: Starostę wybiorą mieszkańcy?
Być może już za 3,5 roku starostę piotrkowskiego wybiorą mieszkańcy powiatu. Polska Jest Najważniejsza proponuje bowiem w swoim programie bezpośrednie wybory tych, którzy zarządzają powiatami. Pomysł popierają wójtowie Aleksandrowa i Rozprzy, a także sam starosta. Ale nie wszystkim przypadł on do gustu. – Jak nie śnieży, to lepiej nie regulować – ocenia krótko i dobitnie Paweł Ciszewski z PO. Decyzję w tej sprawie musi jednak podjąć Sejm.
Sąd Rejonowy w Piotrkowie za bezzasadne uznał zatrzymanie przez policję Jacka Bogusławskiego, który 14 listopada rozwieszał plakaty sugerujące, że starosta piotrkowski był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL. Bogusławski po zatrzymaniu noc spędził w areszcie.
Starosta ze starą pensją. Zgrzyt w jednej z komisji
11.900 zlotych brutto - tyle nadal będzie zarabiał starosta piotrkowski. Taką decyzję podjęli radni podczas piątkowej sesji Rady Powiatu.
Stanisław Cubała ponownie starostą piotrkowskim
To było do przewidzenia. Stanisław Cubała ponownie starostą piotrkowskim.
Wicestarosta piotrkowski Zbigniew Ziemba będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Wola Krzysztoporska - dowiedziało się Radio Strefa FM Piotrków.
- Nie byłem zaskoczony decyzją IPN-u - powiedział gość programu „O tym się mówi”, starosta piotrkowski Stanisław Cubała.
Cubała nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnym
Stanisław Cubała, starosta piotrkowski, nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnym. Łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który zajmował się sprawą Cubały, postanowił, o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu, czyli tak naprawdę umorzeniu postępowania.
22.02.2010 10:43
Jednak ufają Cubale
O wprowadzenie do porządku obrad Zarządu Powiatowego PSL głosowania nad wotum nieufności wobec Stanisława Cubały (prezesa tegoż Zarządu, starosty powiatu piotrkowskiego) wystąpił Jacek Bogusławski, członek Zarządu Powiatowego PSL. Dlaczego? – Mój wniosek związany jest z domniemaniem dopuszczenia się przez Stanisława Cubałę kłamstwa lustracyjnego – mówi Bogusławski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat