Artykuły do tagu: S8

Popsuli im drogę. MZDiK postara się o odbudowę
Prace przy budowie S8 trwają. Do trasy co dzień dojeżdża ciężki sprzęt. Do redakcji Strefy FM przyszedł mail od mieszkańca ulicy Nowowiejskiej w Piotrkowie, w którym czytamy, że ciężkie samochody niszczą drogę.
Kolejne utrudnienia na krajowej „ósemce”
Od dziś (8 sierpnia) w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego w związku z budową drogi ekspresowej S8 zmieni się organizacja ruchu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo na modernizowanych odcinkach mogą tworzyć się spore korki.
S8: Ekspresowo zniszczyli drogi w powiecie piotrkowskim
- Tędy nie dało się przejechać. To była jakaś tragedia, a nie droga. Teraz to trochę zostało załatane, ale wcześniej jak się jechało, tylko stukot był. To był horror. Przecież to się w głowie nie mieści – mówi o ulicy Moszczenickiej w Rakowie jeden z mieszkańców.
Droga S8 od Piotrkowa do granic województwa nie będzie gotowa na Euro 2012. Przebudowana ekspresowa „ósemka” ma zostać oddana na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.
Postęp prac przy przebudowie drogi krajowej nr 8, a później drogi ekspresowej S8 można obserwować w internecie.
W najbliższy czwartek (03.09.09) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę na budowę drogi ekspresowej S-8 na odcinku Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka. Koszt całego przedsięwzięcia to nieco ponad 1,7 miliarda złotych.
Piotrków: Najpierw korki, potem luksus
Cały region piotrkowski czeka wielki przełom, ale i komunikacyjna apokalipsa. Od marca między Piotrkowem a Rawą pojawią ekipy modernizujące krajową "ósemkę", a w tym czasie rozpocznie się budowa autostrady A1 od Piotrkowa do Radomska. Ruch wahadłowy, zawężenia jezdni. Wielki korek potrwa dwa lata.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę pierwszego odcinka trasy ekspresowej S8 w województwie łódzkim, z Piotrkowa Tryb. do Rawy Maz. Budowa 61-kilometrowej drogi pochłonie 1,72 mld zł.
Na początku marca powinna rozpocząć się budowa trasy ekspresowej S8, która połączy autostradę A1 (na wysokości Piotrkowa) z Rawą Mazowiecką. 62-kilometrowy odcinek powstanie w śladzie dzisiejszej dwujezdniowej krajowej ósemki. Wyjątkiem będzie jednak zupełnie nowy, 4-kilometrowy fragment, który zostanie zbudowany w okolicach wsi Emilianów (gm. Lubochnia). Obie dwupasmowe jezdnie będą szerokie na 7 metrów plus pas awaryjny na 2,5 metra, w planach jest także budowa miejsc obsługi podróżnych.
Trasą S8 nie dotrzemy z Łodzi na mecze Euro 2012. Do tego czasu nie zdążymy z budową. A wojna polityków o przebieg drogi w województwie łódzkim sprawiła, że straciliśmy szansę na 760 mln zł unijnej dotacji. To najważniejsze ustalenia Najwyższej Izby Kontroli, która wczoraj przedstawiła raport o tej inwestycji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat