Artykuły do tagu: Niechcice

Żeby Ewunia pozostała w naszej pamięci…
Żeby pomagać dzieciom, żeby zrobić coś dobrego i… żeby nie zapomnieć o Niej. Między innymi z tych przyczyn powstała “EWUNIA - Śpieszmy się kochać ludzi” - Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Uczącej się. Dlaczego powstała, kto jest pomysłodawcą i kim jest Ewunia, której imię nosi fundacja? Na wszystkie pytania odpowiada Bogusława Lewińska, dyrektor Gimnazjum w Niechcicach i wiceprezes fundacji.
W lutym pracę rozpocznie biologiczno - mechaniczna oczyszczalnia ścieków w Niechcicach w gminie Rozprza.
Od września działalność rozpocznie nowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Niechcicach. Na jej potrzeby zaadaptowane zostały pomieszczenia dawnego Ludowego Domu Kultury. Na razie świetlica wyposażana jest w podstawowy sprzęt, ale planuje się zakup komputera z przyłączem do sieci internetowej.
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Niechcic. W sobotę po meczu piłkarskim Startu Niechcice z RKS 1979 Radomsko na ulicach wokół obiektu piłkarskiego doszło do regularnej bijatyki. Kibice przyjezdnej drużyny nie mogli się pogodzić z porażką.
Wieloletni opiekun parafii pod wezwaniem Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Niechcicach, ks. Jan Fronczak, pożegnał się ze swoimi parafianami, przechodząc w wieku 72 lat na emeryturę. Zastąpił go nowy proboszcz, Zbigniew Biedroń.
Niechcice (gminie Rozprza) zyskały w ostatnim okresie, na centralnej działce komunalnej, miejsca parkingowe i park. Jest to efekt prośby kierowanej do władz gminy przez mieszkańców oraz księdza proboszcza.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat