Artykuły do tagu: Niechcice

Wczoraj około południa na ulicy Piotrkowskiej w Niechcicach doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby.
“Chcemy być partnerem dla lokalnego samorządu, chcemy współpracować i wskazywać nowe możliwości, chcemy mówić też o naszych potrzebach. Liczymy na wyzwolenie autentycznej inicjatywy mieszkańców” - mówią o swoich celach założyciele Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Niechcic i Gminy Rozprza. Choć organizacja istnieje zaledwie od marca, już zaczyna prężnie działać.
Marcin Gortat, najlepszy polski koszykarz i zarazem jedyny Polak grający w amerykańskiej lidze NBA odwiedził w poniedziałek szkołę podstawową w Niechcicach. Sportowiec spotkał się z uczniami placówki, którym opowiadał o swojej sportowej karierze. Ponadto udzielił młodym ludziom kilku cennych rad.
29.04.2012 11:30
Recytowali to, co lubią
W Zespole Szkolno Gimnazjalnym w Niechcicach odbył 18 kwietnia się X Gminny Konkurs Recytatorski pt. “Recytujesz to, co lubisz”. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania.
Wszystkie palmy nagrodzone
W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Niechcicach uczniowie zorganizowali pokaz zwyczajów wielkanocnych.
Władze gminy Rozprza apelują do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wykonanie obwodnicy Niechcic.
Będzie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku wielorodzinnego przy ul. Częstochowskiej w Niechcicach.
Wybitny botanik urodził się w Niechcicach
Roman Kobendza (1886 – 1955) urodził się we wsi Niechcice w powiecie piotrkowskim (gmina Rozprza). Wykształcenie podstawowe zdobył w pobliskich Grocholicach, a średnie kolejno w szkołach najpierw w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie w Warszawie.
Region: Spowodował wypadek - dziecko w szpitalu
Ośmioletnia pasażerka opla z urazem kręgosłupa trafiła do bełchatowskiego szpitala, po tym jak samochód, którym podróżowała, kierowany przez kompletnie pijanego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, uderzył w inny pojazd.
Niechcice: Ze smrodem nie wygrasz
Śmierdzi od lat i wygląda na to, że śmierdzieć będzie. Mieszkańcy wsi Niechcice w gminie Rozprza zdążyli się już chyba przyzwyczaić, że wiosną i latem wiatr wiejący od strony świńskiej fermy i masarni zwala z nóg. - Niestety jak dotąd nie ma norm odorowych i rzeczywiście jest to słaba strona regulacji prawnej. Nie da się określić, gdzie zaczyna się uciążliwość - informuje ochrona środowiska. Wniosek? Nie może śmierdzieć za bardzo.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat