Wojewoda łódzki oskarżony o homofobię. R. Biedroń: nie dzielmy ludzi na lepszy i gorszy sort

Strefa FMŁódzkie Wtorek, 01 października 201939 5417
Stop ideologii LGBT, stop cywilizacji śmierci - w taki sposób Zbigniew Rau wojewoda łódzki rozpoczął swój wpis na jednym z portali społecznościowych. Dla zachodnich rzeczników „nowoczesności” nie ma żadnych świętości. Ich barbarzyńskie działania wiodą wprost do iście piekielnej „cywilizacji śmierci”, przed którą próbował nas ostrzegać św. Jan Paweł II - kontynuował wojewoda. Później samorządowiec opublikował kolejny wpis, tłumacząc, że to była diagnoza odejścia przez społeczeństwa Zachodu od zasad kultywowania wartości rodzinnych i przekonania o konieczności ochrony ludzkiego życia. Pierwszy wpis wojewody oburzył wiele osób, m.in. Roberta Biedronia lidera Wiosny, którego poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie podczas jego ubiegłotygodniowej wizyty w Piotrkowie Trybunalskim.

Wpis, który wywołał takie zamieszanie został opublikowany kilkanaście dni temu.

 


Wpis wojewody odbił się szerokim echem w ogólnopolskiej prasie, w związku z tym kilka dni później opublikował kolejny, w którym wyjaśniał, że to była diagnoza odejścia przez społeczeństwa Zachodu od zasad kultywowania wartości rodzinnych i przekonania o konieczności ochrony ludzkiego życia. Do przełomu roku 1968 w przestrzeni publicznej istniał szeroki konsensus z udziałem chrześcijan, ale też agnostyków czy ateistów, iż społeczeństwo i państwo należy opierać na tradycyjnej rodzinie. Od tego czasu ten konserwatywny konsensus jest sukcesywnie wypierany, a faktycznie zastępowany relatywistycznymi argumentami, że społeczeństwo i państwo można i należy oprzeć o wszelkiego rodzaju związki jakie tylko ujawniają praktyki społeczne, w tym praktyki seksualne. Jego zdaniem W Polsce analogiczny rozległy konsensus zdawał się obowiązywać aż do czasów obecnych. W istotniej części opierał się on na nauczaniu św. Jana Pawła II, który w swojej teologii moralnej postrzegał relatywizm stosunków społecznych jako cywilizację śmierci i przeciwstawiał cywilizacji życia opartej na chrześcijańskim modelu rodziny. Zarówno ten konsensus jak i nauczanie papieskie jednoznacznie zakładało i broniło równej, niezbywalnej godności i wolności oraz wszelkich praw obywatelskich każdej bez wyjątku osoby ludzkiej, a więc niezależnie od jej orientacji seksualnej czy seksualnych wyborów. Przytaczany wpis - zdaniem wojewody - stanowił wypowiedź w sporze światopoglądowym, który w okresie wyborczym przyjął też postać sporu politycznego. Jako taki należy do dyskursu internetu, który z natury rzeczy radykalnie różni się od dyskursu traktatów politycznych. Najważniejsze jednak, że spór ten ma przede wszystkim wymiar cywilizacyjny, gdyż dotyka samej istoty naszego życia razem, a mianowicie tego czy oprzemy je na wartościach rodzinnych czy ideologii relatywizmu. Bez wątpienia spór ten będzie trwał nadal, a ja stoję i stać będę po stronie tych wszystkich, którzy w Polsce bronią dotychczasowego konsensusu wypracowanego przez pokolenia - wyjaśniał Zbigniew Rau.

 

Ze stanowiskiem wojewody nie zgadza się Robert Biedroń, który skomentował jego słowa podczas rozmowy z naszym reporterem.

 

 - Gdzie jak gdzie, ale w Łódzkiem, w Łodzi, w tym regionie dzielenie ludzi nikomu na dobre nie wychodziło. To jest region, który w historii zasłynął tym, że łączy, a nie dzieli. Facet, który jest wojewodą powinien sobie z tego zdawać sprawę. Mam nadzieję, że w przyszłości ludzie mu podziękują i nie będą nigdy chcieli mieć takiego wojewody, który dzieli społeczeństwo żyjące w zgodzie, które zawsze się dogadywało, które zawsze było tolerancyjne i otwarte, bo tacy są ludzie mieszkający w tym regionie. Jak wiem, że PiS jest niezły w dzieleniu ludzi na lepszy i gorszy sort, ale mieszkańcy tego regionu chcą spokoju, tolerancji i otwartości, bo takie jest Łódzkie - powiedział lider Wiosny.

 

Zbigniew Rau ubiega się o mandat posła, znajduje się na jednym z czołowych miejsc na łódzkiej liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

 

 


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

krucjata ~krucjata (Gość)01.10.2019 21:16

krucjata PIS obroni POLSKĘ - 13 paźdiernika głosujemy na PIS

34


gość ~gość (Gość)01.10.2019 21:35

Widać co Organizacja LGBT reprezentuje na marszach a słowo "homofobia" używają kiedy tylko mogą, kiedy skończą się Im sensowne argumenty. LGBT zachowuje się jak kościół w średniowieczu a cierpią na tym osoby homoseksualne, które nie potrzebują stałej opieki psychologa.

61


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)01.10.2019 21:09

Jak na katolików sie krzyczy,ze ciemnogród i zaścianek, to wtedy nie ma problemu. A jak ktoś sie krzywo spojrzy na lgbt, to od razu krzyk, ze homofobia. Cóż za wrazliwosc...

104


edek ~edek (Gość)02.10.2019 14:09

wojewoda nie jest organem samorządowym

20


viola ~viola (Gość)01.10.2019 14:11

Precz z hetero ideologią w Polsce!

813


gość ~gość (Gość)02.10.2019 09:39

Tylko LGBT ma sens miłość jest piękna

15


rzeczpospolita pisowska wita was ~rzeczpospolita pisowska wita was (Gość)01.10.2019 16:21

Następny prawicowy partyjniak o horyzontach średniowiecznego półgłówka. To wyrażenie - rzecznicy zachodniej nowoczesności - świadczy o tym, że pisowcom marzy się putinowska ideologia.

612


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)02.10.2019 08:59

Ja tam nie lubię ani prawaków ani lewaków. Dla mnie są równi i mam delikatnie w nosie ich ideologie.

31


gość ~gość (Gość)01.10.2019 22:22

Biedronia można oskarżyć o heterofobię...

103


alonso ~alonso (Gość)01.10.2019 18:36

Trzeba się zgodzić z wojewodą Z.Rauem,że należy skończyć z "cywilizacją śmierci".Za rządów PIS-u wzrosła śmiertelność Polaków oraz skróciła się ich długość życia.Tak zaatakować własny rząd to ho,ho,ho!Sugestia,że zalegalizuje się pedofilię i inne zboczenia to chyba wyszły z samego kk,bo i skąd mogły wyjść?Od murarzy?! Poza tym ta wypowiedż stoi w sprzeczności z nauką kościoła o boskim autorstwie wszystkich stworzeń na tej ziemi,więc winniśmy wszystkich kochać itd.Ogólnie biorąc coś z tą naukę jest nie tak skoro więzienia pełne są ochrzczonych i długo katechizowanych obywateli najbardziej katolickiego kraju w UE.
Jak nisko trzeba upaść by wydobyć z siebie taki niskich lotów bełkot?

107


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat