Wielka gala AKS-u Piotrków

ePiotrkow Sobota, 30 listopada 201914 8075
Tym razem nie na macie, a w eleganckich garniturach w balowej sali spotkali się zawodnicy, trenerzy i pracownicy AKS-u Piotrków Trybunalski. Okazja była niezwykła, ponieważ świętowano 20-lecie działalności jednego z najlepszych obecnie w Polsce zapaśniczych teamów.

Ładuję galerię...

 

W ostatni sobotni wieczór listopada osoby tworzące piotrkowskie środowisko zapaśnicze spotkały się by wspólnie powspominać najważniejsze wydarzenia w tej dyscyplinie w ostatnich 20 latach. W tym czasie zapaśnicy na co dzień trenujący w Piotrkowie zdobyli wiele medali na imprezach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. 


Przy okazji tego wielkiego zapaśniczego święta, przyznano specjalne wyróżnienia sportowcom, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla klubu, ale również dla miasta, promując je w całej Polsce i na świecie. - Piotrkowskie zapasy rozwijają się od bardzo wielu lat. Wciąż szkolimy nowych zawodników. Mam nadzieję, że przy okazji najbliższych Igrzysk Olimpijskich nasz kraj będzie reprezentować dwóch zapaśników AKS-u, Mateusz Bernatek i Murad Gazdiev  - powiedział nam Marcin Cejnóg, Prezes Atletycznego Klubu Sportowego.


Bardzo ważną postacią AKS-u jest Piotr Stępień, jego dyrektor i olimpijczyk z Barcelony. - AKS świętuje dzisiaj 20-lecie istnienia, ale my wszyscy świętujemy też całą historię piotrkowskich zapasów, która trwa już 67 lat. Tutaj wychowało się kilku medalistów olimpijskich i mistrzów świata. Dzisiaj zresztą też są z nami medaliści wielkich imprez. Dzisiaj radujemy się z tych 20 lat, a przyszłościowo liczymy na olimpijską kwalifikację i medal - powiedział nam srebrny medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym.

 

Sobotnią uroczystość swoją obecnością uświetnił również Włodzimierz Zawadzki, trener kadry narodowej. - Piotrków dla mnie jako trenera jest bardzo ważnym sportowym ośrodkiem, ponieważ wielu młodych zawodników stąd trafia do reprezentacji. Startują już w imprezach juniorskich i w kadetach. O seniorach pewnie nie trzeba przypominać. Mateusza Bernatka w kadrze mogłem prowadzić jeszcze w czasach juniorskich, a dziś prowadzi swoją karierę tak, że zdobywa medale najważniejszych zapaśniczych imprez. Czekamy jeszcze na medal Igrzysk Olimpijskich. 

 

Podczas części oficjalnej uhonorowano pamiątkowymi medalami osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania siły piotrkowskiego AKS-u. Odznaczenia podzielone były na kilka kategorii:

 

Medale od Polskiego Związku Zapaśniczego:
Krzysztof Chojniak, Marian Błaszczyński, Andrzej Kacperek, Marek Mazur, Marceli Piekarek

 

Medale AKS dla przedstawicieli samorządu:
Krzysztof Chojniak, Marian Błaszczyński, Andrzej Kacperek, Marek Mazur, Marceli Piekarek

 

Medale AKS dla wybitnych działaczy, sponsorów, byłych prezesów:
Andrzej Supron, Mirosław Pikierski, Jolanta Kantorska, Tomasz Olejnik, Grzegorz Bielecki, Marlena Cejnóg, Robert Tera, Dariusz Kowalczyk, Sebastian Madej, Jacek Mazur, Jarosław Ronc, Sławomir Gemel

 

Medale AKS dla trenerów:
Grzegorz Ludwig (odbiera żona), Henryk Grabowiecki (odbiera żona), Karol Sala, Zdzisław Kolanek, Mariusz Pawłowski, Jan Rol, Zbigniew Haładaj, Angelika Dytrych

 

Medale AKS dla zawodników:
Piotr Stępień, Mateusz Bernatek, Michał Jaworski, Jacek Ślęzak, Dawid Szkodziński, Krzysztof Jończyk, Przemysław Niedźwiecki, Edgar Melkumow, Mariusz Pawłowski, Paweł Grzybicki, Radosław Grzybicki, Andrzej Deberny, Murad Gazdiev, Bogdan Daras


Po uroczystej części oficjalnej przyszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie. Okazało się, że wielu zawodników radzi sobie na nim równie dobrze jak na sportowej macie. 


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Biały123 ~Biały123 (Gość)04.12.2019 08:41

A sponsor masarnia Bieniek czemu nie wymieniona i uhonorowana medalem ? To chyba jeden z najwierniejszych i najstarszych sponsorów, który nadal widnieje na stronie AKS-u.
Teraz jak mają kłopoty to wszyscy się wczoraj urodzili ?

10


Kibic ~Kibic (Gość)02.12.2019 19:56

Jednym z wychowanków piotrkowskich zapasów jest medalista wielkich imprez,5-krotny olimpijczyk Czesław Kwieciński.Najwidoczniej zapomina się o takich ludziach a szkoda.

30


GU ~GU (Gość)02.12.2019 15:44

przynajmniej jak były gale zapaśnicze z przyjemnością się szło i oglądało wysoki poziom zawodników. GRATULACJE !!

10


ben ben ~ben ben (Gość)02.12.2019 15:42

BRAWO AKS tak trzymajcie !!!!

10


agi ~agi (Gość)02.12.2019 15:41

świetna impreza GRATULUJĘ!!!

10


gosciu ~gosciu (Gość)02.12.2019 15:40

brawo- brawo- brawo- świetny bal, cudowna zabawa, a przede wszystkim znakomici ludzie

10


gość ~gość (Gość)01.12.2019 18:21

A gdzie Tomasz Zwierzchowski?

40


wwolny ~wwolny (Gość)01.12.2019 20:08

brawo dla wszystkich zapaśników tak trzymać, błaszczyński był trze...wy, uwaga może wysyłac całuski

70


gość ~gość (Gość)01.12.2019 19:42

Angelika na prezydenta!

22


Brawo! ~Brawo! (Gość)01.12.2019 18:52

Każdemu należy się buziaczek!

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat