Używać czy nie używać języka angielskiego

ePiotrkowRegion Niedziela, 17 lutego 20196 2574
Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie biorący udział w międzynarodowym spotkaniu w Norwegii w ramach projektu "We are the Same". Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Holandii i oczywiście Norwegii rozmawiali o znaczeniu rodzinnej mowy dla tożsamości narodowej i tradycji.
fot. ZSP CKU w Szydłowie

Uczniowie ze szkoły w Gausdal mówili o dwóch oficjalnych odmianach ich rodzimego języka, Włosi o specyficznej gwarze Neapolu, a Polacy o pięciu dialektach występujących w Polsce. Znajomość języka angielskiego ułatwia kontakty we współczesnym świecie, jednak nie należy zastępować rodzimych słów zapożyczeniami z tego języka zbyt często. W ankiecie, którą młodzież wypełniała, okazało się, że prawie wszyscy swój języka uznali za bardzo ładny lub najładniejszy. Wniosek z tego, że z poczuciem tożsamości narodowej młodych ludzi nie jest najgorzej.

 

Spotkanie trwało tydzień, więc w czasie wolnym goście poznawali kulturę i ciekawe miejsca związane z regionem Lillehammer. Wtedy znajomość angielskiego okazała się bardzo przydatna, gdyż przewodnicy i instruktorzy prowadzili zajęcia w tym języku. W Lillehammer można poznać kulturę Norwegii, jest tam skansen starego budownictwa, rodzinny park rozrywki obfity w postacie ze skandynawskich legend, muzeum sztuki i wiele tras dla psich zaprzęgów. Uczniowie z Szydłowa pierwszy tydzień ferii spędzili bardzo aktywnie, ucząc się i zwiedzając.

 

Info: ZSP CKU w Szydłowie


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.02.2019 08:19

w oborach zwierzeta mówią jednym głosem bezwzględu na kraj pochodzenia

21


gość ~gość (Gość)18.02.2019 07:46

Krzewmy polską kulturę mówmy wszędzie po polsku. Niech się uczą angliki jedne

42


prowincja PT ~prowincja PT (Gość)18.02.2019 05:52

Angielski jest bardzo przydatny na każdym kroku. Ale czy w piotrkowie? W tej prowincji nic się mnie dzieje więc równie dobrze możesz być beduinem a i tak się dogadasz :D

21


www ~www (Gość)18.02.2019 00:28

Używajcie tylko języka piotrkowskiego: "stare - nowe".

21


aaaas ~aaaas (Gość)17.02.2019 18:07

padłem...

12


befhero ~befhero (Gość)17.02.2019 13:50

Brawo! Najlepsza szkoła w regionie!

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat