Uczniowie SP nr 2 chcą pomóc dzieciom w Afryce

ePiotrkow Poniedziałek, 04 lutego 20197 2417
Uczniowie piotrkowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 aktywnie włączyli się w akcję UNICEF-u, której celem jest pomoc dzieciom w Afryce, a dokładnie wsparcie zakupu szczepionek dla najmłodszych mieszkańców Czarnego Lądu. Z tej okazji uczniowie uszyli kolorowe lalki szmacianki i zorganizowali kiermasz. Cały dochód ze sprzedaży lalek chcą przekazać na pomoc swoim afrykańskim rówieśnikom.

W poniedziałek, 4 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie rozpoczął się wyjątkowy kiermasz. Do sprzedaży zostały wystawione własnoręcznie uszyte przez uczniów tej szkoły kolorowe lalki szmacianki. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dzieciom w Afryce w ramach akcji „Wszystkie kolory świata”, prowadzonej przez UNICEF.

 

- „Wszystkie kolory świata” to ogólnopolska akcja UNICEF, w której nasza szkoła bierze udział już po raz drugi. W Polsce jest to już piąta edycja tej akcji. Jak większość projektów edukacyjnych UNICEF akcja ta ma edukować dzieci i młodzież odnośnie różnej sytuacji dzieci na całym świecie, zaszczepiać im ideę niesienia pomocy innym, jak i zbierać fundusze na rzecz najbardziej potrzebujących. W tegorocznej edycji są zbierane pieniądze na szczepienia dzieci w Afryce – mówi Anna Szelest, nauczycielka i koordynatorka akcji, prowadząca Klub Szkół UNICEF w SP nr 2.   

 

Łącznie do sprzedaży zostało wystawionych ponad sześćdziesiąt lalek. Każda inna, każda oryginalna i w niepowtarzalnym stroju. Przedstawiają różnych mieszkańców naszego globu, są lalki inspirowane kulturą japońską, afrykańską, indyjską, nie brakuje wśród nich także znanych postaci czy przedstawicieli różnych zawodów. Do każdej z lalek ich autorzy dołączyli również zrobiony własnoręcznie certyfikat, zawierający między innymi informację dotyczącą ogólnego wyglądu lalki, jej imienia i imion osób, które ją wykonały.

 

Akcja „Wszystkie kolory świata” spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem także przez uczniów, którzy lalek nie szyli. Chcąc pomóc zaangażowali się w ich sprzedaż. – To szczytny cel i dzieci bardzo się starały, by zrobić te lalki, więc nawet jeśli ktoś nie chce ich kupować, może naszą akcję wspomóc, wpłacając bezpośrednio pieniądze na konto UNICEF-u. Ceny lalek zaczynają się od pięćdziesięciu złotych. Są takie, które kosztują więcej, ale cena zależy od staranności z jaką nasze koleżanki i koledzy wykonali te lalki – mówią Zuzanna Piekarska i Anna Tomecka, uczennice SP nr 2. Anna Tomecka dodała jeszcze: – Wszystkie lalki bardzo mi się podobają, każdy włożył dużo zapału i serca w ich wykonanie. Dla mnie wszystkie są piękne, każda na swój sposób.

 

Warto jeszcze dodać, że akcja „Wszystkie kolory świata”, co szczególnie podkreśla jej koordynatorka, połączyła całe pokolenia: – Babcie, mamy, dziadkowie wszyscy zaangażowali się w szycie lalek. Teraz dołączyły jeszcze klasy najmłodsze. Szyją wszyscy, całe rodziny, a także nauczyciele. Kilka to lalki uszyte przez pracowników naszej szkoły.

 

Lalki będzie można kupić jeszcze przez kilka najbliższych dni w Szkole Podstawowej nr 2 podczas przerw między lekcjami. Osoby zainteresowane zakupem muszą się jednak spieszyć, gdyż już w poniedziałek znaczną część lalek udało się sprzedać.

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

D&D ~D&D (Gość)06.02.2019 07:18

LiveAid

10


gość ~gość (Gość)05.02.2019 20:09

W SP w Babach też była taka akcja i nikt na ten temat ani dudu

32


rodzic ~rodzic (Gość)05.02.2019 19:28

W Szkole Podstawowej w Babach taka akcja była przeprowadzona w grudniu i styczniu. Lalki były FANTASTYCZNE!!! Wszystkie zostały sprzedane "na pniu". Gratulacje za inicjatywę dla uczniów, za wykonanie dla całych rodzin i za koordynację dla pani Ady Marek-Kot.

51


gość ~gość (Gość)05.02.2019 18:09

W SP3 też dzieci robią laleczki na ten cel

31


gość gośćranga05.02.2019 18:06

Super akcja ???????? Brawo!

41


JurPiog ~JurPiog (Gość)05.02.2019 15:13

Godna pochwały akcja.

51


gość ~gość (Gość)05.02.2019 14:50

W SP5 też jest taka akcja. Fajna sprawa

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat