artykuł sponsorowany

Rachunki za prąd niższe o 90%! Jak to możliwe?

Piątek, 23 kwietnia 2021 755
Całą wypowiedź można sprowadzić do dwóch słów: instalacja fotowoltaiczna. Obecnie to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.

Panele fotowoltaiczne - sposób na niskie rachunki

 

Właściciele domów mogą w prosty sposób uniezależnić się od dotychczasowego dostawcy prądu. Pomoże w tym instalacja fotowoltaiczna na dachu lub gruncie sąsiadującym z nieruchomością. W ten sposób obniżymy comiesięczne rachunki za prąd o 90%. Moduły fotowoltaiczne generują energię elektryczną, a przy tym oszczędności już od momentu uruchomienia. Efekty widoczne są praktycznie od razu, a namacalne dowody najlepiej zobrazuje kolejne rozliczenie z zakładu energetycznego. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

 

Instalacja fotowoltaiczna na dachu a dofinansowanie

 

Niektóre osoby podnoszą, że panele PV są drogie. Tak naprawdę sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Moduły nigdy nie były jeszcze tak tanie. Wszystko za sprawą upowszechnienia i rozwoju technologii. Obecnie, jest to rozwiązanie dużo tańsze niż jeszcze 10 lat temu. Ponadto, Polska wprowadziła plan, który zakłada, że do końca 2025 roku, ze źródeł odnawialnych, będzie produkowane 3-4 GW mocy. Duży udział w tym projekcie mieć będą panele fotowoltaiczne. Jesteśmy piątym krajem w Unii pod względem produkcji prądu z OZE (dane za 2020 r.), a największą popularnością cieszą się właśnie panele fotowoltaiczne.

 

Wszystkie powyższe informacje są kluczowe dla przyszłych inwestorów, którzy marzą o własnej mikroinstalacji na dachu. Rząd wprowadził zachęty w postaci programów „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”, które oferują dofinansowanie modułu fotowoltaicznego nawet do 30.000 zł. Dodatkowo pojawiają się korzyści podatkowe w postaci ulgi termomodernizacyjnej. W przypadku pojedynczej osoby można odliczyć nawet 53.000 zł, a małżeństwo (współwłaściciele nieruchomości) nawet 106.000 zł! Więcej przydatnych informacji na ten temat, znaleźć można na https://atumenergy.pl/dofinansowania-instalacji-fotowoltaicznej.

 

Inwestycja zwraca się po 5-6 latach, a w przypadku dofinansowania fotowoltaiki można ten proces przyśpieszyć. Warto pamiętać, że wsparcie jest przyznawane po przyłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci. Pomyślne dopełnienie wszystkich formalności skutkuje uznaniem naszego wniosku. W przypadku zakupu modułów fotowoltaicznych na kredyt, po otrzymaniu pomocy, wpływ warto przeznaczyć na jego nadpłatę, aby szybciej pozbyć się zobowiązania.

 

Panele to czysta energia elektryczna

 

Środowisko ucierpiało za udział w rozwoju naszej cywilizacji. Dotarliśmy do takiego momentu, że sprawa jest poważna i trzeba coś z nią zrobić. Całe szczęście, że nowe technologie poza uratowaniem domowego budżetu, mogą także pomóc naturze. Panele fotowoltaiczne nie emitują CO2 ani PM, czyli pyłów zawieszonych. Ostatni wskaźnik określa czystość powietrza, którą wyrażane są w liczbach. Wartości, odpowiednio dla PM10 >20µg/m3, a dla PM2,5 >13,5µg/m3 oznaczają, że jakość powietrza jest bardzo dobra. Fotowoltaika to czysta energia, którą napędzają promienie słoneczne. Dzięki temu, mamy dostęp do niewyczerpalnego źródła prądu, produkowanego nawet w pochmurne dni.

 

Panele fotowoltaiczne zaspokoją zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną, jednocześnie obniżając rachunki za prąd o 90%. Ponadto technologia jest czysta, co sprzyja otaczającej przyrodzie. Moduł PV to dobre rozwiązanie dla każdego domu.


Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat