artykuł sponsorowany

Ploter wieloformatowy - czym kierować się przy jego wyborze?

Środa, 10 marca 2021 831
Zakup plotera to często poważna inwestycja. Warto się do niej odpowiednio przygotować. Wziąć pod uwagę należy wiele szczegółów, ponieważ od odpowiedniego dostosowania sprzętu zależy, czy praca z nim będzie nie tylko efektywna, lecz także szybka i bezproblemowa. Liczy się dopasowanie funkcjonalności, jak również technologia i precyzja urządzenia.

 


Ploter - jak działa?

 

Ploter wieloformatowy to urządzenie peryferyjne, które określić można mianem zaawansowanej drukarki, które zostawianie może znaleźć nie tylko w profesjonalnych drukarniach, lecz także agencjach reklamowych, pracowniach projektowych, biurach geodezyjnych oraz wszystkich innych miejscach, gdzie zadrukowuje się nie tylko duże powierzchnie, lecz także przygotowuje się dużą liczbę tego typu materiałów. Plotery drukujące trzeba więc dobierać przede wszystkim z maksymalnym uwzględnieniem typu, rodzaju i ilości wykonywanych prac. Od tego zależy bowiem ostateczna ocena ich funkcjonalności w konkretnym środowisku. Plotery pozwalają na druk na różnych rodzajach papieru, w tym papierze samoprzylepnym czy fotograficznym. Istotne jest więc także dostosowanie ich do wykorzystywanych materiałów. Z pomocą plotera można wykonać plakaty, mapy, różnego rodzaju schematy, dokumenty w dużej rozdzielczości, rysunki techniczne, w końcu zaś także naklejki na ubrania.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze plotera drukującego?

 

Wybór plotera wielkoformatowego rozpocząć należy od określenia jego zastosowania. Nieco innego sprzętu będziesz potrzebował, jeśli drukuje przede wszystkim zdjęcia lub grafiki. Jeśli interesują cię wydruki CAD, świetnym rozwiązaniem może okazać się na przykład ploter Canon TZ-30000. Nie bez znaczenia w wielu przypadkach będzie także wielkość plotera. Jego maksymalny rozmiar do druku może wynosić A0, natomiast nie zawsze potrzebujesz aż tak dużego sprzętu. Zastanów, jak dużego sprzętu potrzebujesz i w jakim formacie najczęściej drukujesz. Ważnym kryterium wyboru może być także rodzaj podajnika: na role/arkusze lub oba formaty. Koniecznie zwróć także uwagę na dodatkowe funkcje - łączność bezprzewodowa, tryb języka PostScript (w przypadku zastosowania poligraficznego), drukowanie bez nadzoru (umożliwiające druk nawet przez cały dzień z ograniczoną koniecznością obsługi, co obniża koszty). Nie bez znaczenia w wielu biurach będzie z pewnością także cicha praca urządzenia. W końcu pod uwagę należy wziąć także koszty eksploatacji. Warto więc zapytać o koszty tonerów, kartridży z tuszem. Koniecznie trzeba także ustalić okres gwarancji, zasady serwisowania i pomocy w razie problemów technicznych.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat