Piotrkowscy uczniowie pomogą zagospodarować teren wokół wieży ciśnień

Strefa FM Wtorek, 25 lutego 202023 3560
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
Fot.: PPP.

Młodym ludziom, którzy wzięli udział w poniedziałkowym spotkaniu, ten pomysł bardzo się spodobał. Każdą ze szkół będzie reprezentował kilkuosobowy zespół, ale ich członkowie nie chcieli zdradzać swoich pomysłów, te mamy poznać podczas kolejnego etapu konkursu. Jak udało nam się ustalić jeden z projektów zakłada stworzenie w tym miejscu ogrodu kolejowego, w którym mieszkańcy mogliby odpoczywać.

 

Chcemy zaangażować piotrkowian w zaaranżowanie tej przestrzeni. I doszliśmy do wniosku, że najlepiej zaproponować to młodym piotrkowianom, żeby spojrzeli na miasto z innej perspektywy i później stwierdzili, że jednak nie jest to tylko miasto emerytów i rencistów, a takie jest wśród młodych ludzi przekonanie. Ta przestrzeń ma służyć właśnie im, to oni mają pozostać w tym mieście i korzystać z tej przestrzeni przez kolejne lata. Ich pomysły zostaną uwzględnione w ostatecznej koncepcji - powiedział Paweł Czajka, dyrektor Pracowni Planowania Przestrzennego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Niedawno informowaliśmy, że teren dworca PKS został własnością Starostwa Powiatowego, w tym miejscu ma powstać modułowe centrum przesiadkowe dla pasażerów korzystających z "emzetek", autobusów krajowych i międzynarodowych. W budynku z kolei rolnicy mają prowadzić handel detaliczny. Opracowanie planu miejscowego dla terenu wokół wieży ciśnień ma pomóc w powiązaniu tego terenu z obszarem byłego dworca.

 

Jest to piękny obszar w centrum miasta, który chcemy wspólnie z prezydentem zagospodarować dla piotrkowian i mieszkańców ziemi piotrkowskiej. Chciałem wsłuchać się w głosy młodych ludzi, bo zawsze mają wiele cennych pomysłów - powiedział Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.

 

Konkurs zorganizowano dzięki grantowi przyznanemu przez przedstawicieli Fundacji inicjatyw menedżerskich. Szczegóły na stronie internetowej PPP. Pula nagród to 10 tysięcy złotych.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

figofago321 ~figofago321 (Gość)26.02.2020 15:28

A w parku i koło TPS-u kiedy posprzątają ?

30


zapaść ~zapaść (Gość)26.02.2020 11:36

Przecież to spotkanie było po to aby wydoić fundusze budżetowe, lub unijne. Wystarczy popatrzeć na portalu miejskim, co pani tłumaczy na wyświetlonym ekranie i kto z urzędasów tam jest /niektórzy nigdy nimi nie powinni zostać/.

30


gostek ~gostek (Gość)26.02.2020 09:05

nie ma juz czegoś takiego jak dworzec PKS bo juz nie ma PKSu

22


gość ~gość (Gość)26.02.2020 00:02

Proponuję przerobić wieżę na latarnię morską! Będzie to najbardziej oddalona od morza latarnia morska - sukces murowany. (Ewentualnie dla wzmocnienia efektu można pomalować ją w tęczkę). A na przyszłość będzie można zażądać dostępu do morza !

70


śmiech i kpina ~śmiech i kpina (Gość)25.02.2020 23:21

Na www.piotrkow.pl widać ile tam młodzieży.

50


gość ~gość (Gość)25.02.2020 21:34

Co za bzdura...kolejny przykład odklejenia się władz miasta od rzeczywistości...

62


www ~www (Gość)25.02.2020 21:16

No tak. Uczniowie zrobią to za darmo. Kolejna porażka zarządców miasta.

62


a74 ~a74 (Gość)25.02.2020 20:25

Myślę że kościół z Biedronką się zmieszczą

42


gość ~gość (Gość)25.02.2020 20:14

A np kościół?

42


antydoda* ~antydoda* (Gość)25.02.2020 13:56

Niech wybudują czwarty budynek urzędu miasta !

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat