tekst reklamowy

Jak Widzew i ŁKS poradzą sobie w weekend?

Piątek, 30 kwietnia 2021 751
Najbliższy weekend na boiskach 1. Ligi zapowiada się bardzo ciekawie. Widzew i ŁKS nadal uczestniczą w wyścigu po awans. Pierwsi muszą gonić uciekający peleton, a drudzy utrzymać swoją pozycję. Jak losy obu zespołów prognozują zakłady bukmacherskie?

Ładuję galerię...

Widzew Łódź


Po wtorkowym spotkaniu z GKS-em Bełchatów, szybko przychodzi kolejny test, którym będzie dla piłkarzy Widzewa domowe starcie z Miedzią Legnica. RTS w ostatnich tygodniach zawodził, a na koncie tego zespołu były cztery kolejne mecze bez wygranej. Zmiana trenera wcale nie przyniosła tutaj efektu nowej miotły, a nawet, jak można wyczytać na forach kibicowskich, odbiła się negatywnie na formie drużyny.

 

Piłkarze Widzewa w 3 z 4 ostatnich spotkań nie strzelili nawet jednego gola, co pokazuje, że Łodzianie w tym sezonie mają ogromne problemy z aspektem gry ofensywnej, czy to za starego trenera, czy już za nowego. RTS ma również negatywne wyniki w ostatnich meczach bezpośrednich z Miedzią Legnica. Łodzianie nie wygrali w żadnego z poprzednich trzech rywalizacji, ale dwie z nich zakończyły się remisem.

Atutem Widzewa w obecnej kampanii, w zasadzie to jedynym, jest gra na swoim boisku. RTS u siebie przegrał tylko jedno spotkanie, w dodatku w rundzie jesiennej, kiedy to uległ w derbach ŁKS-owi. W rundzie wiosennej u siebie nie przegrali ani razu, a dodatkowo stracili tylko jedną bramkę, co dobrze oddaje dyspozycję tej drużyny w Łodzi.

 

Widzew Łódź statystyki:

·         Widzew nie wygrał w czterech ostatnich meczach ligowych.

·         Zawodnicy z Łodzi nie strzelili nawet jednego gola w trzech z czterech spotkań ligowych.

·         W ostatnich czterech meczach Widzew zdobył zaledwie jednego gola.

·         Łodzianie ostatnie zwycięstwo zanotowali 28 marca pojedynku z GKS-em Jastrzębie.

·         Widzew nie wygrał żadnego spotkania od czasu zmiany trenera.

·         Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się remisem 1:1.

·         Widzew Łódź nie wygrał żadnego z trzech ostatnich meczów z tym rywalem.

·         Dwa ostatnie mecze tych drużyn to wyniki BTTS.

·         Widzew Łódź zremisował w dwóch z trzech ostatnich meczów z Miedzią Legnica.

 

Dane i liczby z dnia 26.04.2021 roku.

 

Miedź Legnica


Przed rozpoczęciem rundy wiosennej nie było wątpliwości, że Miedź planuje walkę o awans do ostatniej kolejki. Kadra jest mocna, ale nie same umiejętności piłkarzy wystarczają na wygrywanie kolejnych meczów 1. Ligi. Przekonała się o tym właśnie Miedź w ostatnich tygodniach, ponieważ miała serię pięciu kolejnych spotkań ligowych bez wygranej. Co więcej, w tym czasie zanotowała również trzy kolejne mecze bez choćby jednej zdobytej bramki.

 

Zawodnicy z Legnicy mocno zawodzą swoich kibiców, dlatego też nic dziwnego, że w pojedynku dwóch drużyn bez formy – wskazanie faworyta nie będzie łatwym zadaniem. Zakłady bukmacherskie a konkretnie ich analitycy zdecydowali się tutaj na Widzew Łódź, który zagra na swoim boisku, a to może być wystarczający argument. Zwłaszcza że gospodarze w tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie domowe.

 

Miedź ma na swoim koncie trzy kolejne remisy 0:0 w meczach wyjazdowych, co doskonale oddaje również liczby, jakie notuje Widzew na swoim boisku. Oba te zespoły mają swoje problemy ze zdobywaniem bramek, więc linia -2,5 gola od zakładów sportowych wydaje się tutaj logicznym wyborem. Zwłaszcza że Widzew w każdym meczu domowym od początku rundy wiosennej zanotował taki wynik, a Miedź w 4 kolejnych delegacjach kończyła z wynikiem -2,5 bramki. Statystyki wskazują, że powinien być to dobry wybór!

Miedź Legnica statystyki:

·         Miedź Legnica jest niepokonana w trzech ostatnich meczach z Widzewem Łódź.

·         Miedź Legnica nie zdobyła nawet jednego gola w trzech ostatnich meczach ligowych.

·         Miedź Legnica nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich pojedynków ligowych.

·         Zawodnicy z Legnicy wywalczyli zaledwie 3 punkty z 15 możliwych w pięciu ostatnich rywalizacjach.

·         Cztery z pięciu ostatnich pojedynków tego zespołu to wyniki -2,5 gola.

·         W trzech ostatnich meczach z udziałem Miedzi Legnica wpadła zaledwie jedna bramka.

·         Ostatni raz wynik BTTS Miedź Legnica zaliczyła 20 marca w pojedynku z Arką Gdynia.

·         Miedź Legnica zremisowała 0-0 w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.

·         Zawodnicy z Legnicy nie zdobyli nawet jednego gola w meczach wyjazdowych podczas rundy wiosennej.

·         Cztery ostatnie delegacje tego zespołu to wyniki -2,5 gola.

 

Dane i liczby z dnia 26.04.2021 roku.

 

ŁKS pewniakiem?


Patrząc przez pryzmat statystyk meczów bezpośrednich na linii ŁKS vs Chrobry Głogów, można powiedzieć, że wygrana ŁKS-u powinna być tutaj formalnością, jednak przy aktualnej formie tego zespołu – niczego nie można być pewnym. Łodzianie w ostatnich meczach już kilka razy rozczarowali typerów, a także zakłady bukmacherskie, więc nawet seria trzech rywalizacji bez porażki i bez straconej bramki z Chrobrym bez wątpienia nie uspokoi kibiców.

 

Sytuacja w tabeli nadal dla tego zespołu jest w miarę bezpieczna, jeśli celują w baraże, jednak nikt w Łodzi nie ukrywa, że po takim początku sezonu – drużyna powinna powalczyć o drugą pozycję, która daje bezpośredni awans. Z aktualną formą, a także przy dyspozycji pozostałych ekip – może być im bardzo ciężko w barażach.

 

ŁKS przegrał w 3 z 5 ostatnich meczów ligowych, a przełamanie nastąpiło dopiero w wyjazdowej rywalizacji z Koroną Kielce. Rycerze Wiosny mają swoje problemy, a szczególnie w aspekcie gry defensywnej. Ostatnie czyste konto zanotowali w rywalizacji z GKS-em Bełchatów. Miało to miejsce 3 kwietnia, a przeciwko tej drużynie większą sztuką jest stracić bramkę, niż zachować czyste konto.

 

Na naszej stronie nie brakuje również lokalnego sportu, w tym piłki ręcznej. Sprawdź!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 


Zainteresował temat?

1

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat