Finał V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ECDL

ePiotrkow Czwartek, 21 marca 20190 3338
W środę, 20 marca w Prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ECDL. Zmagania młodych informatyków wygrał Bartosz Siwakowski ze Szkoły Podstawowej nr 2. W konkursie udział wzięło 17 uczniów z piotrkowskich gimnazjów i szkół podstawowych, zgłoszonych przez nauczycieli informatyki.

Ładuję galerię...

Bartosz Siwakowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie został laureatem V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ECDL w zakresie programowania w języku Python. Finał konkursu i wręczenie nagród jego laureatom odbyły się w Prywatnej Szkole Podstawowej i Prywatnym Gimnazjum im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie. Również w tej placówce, w certyfikowanej pracowni komputerowej ECDL, konkurs został przeprowadzony. W uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród udział wzięli Tomasz Trzaskacz z kuratorium oświaty z delegaturą w Piotrkowie Trybunalskim, Albert Hodorowicz - egzaminator ECDL, Magdalena Jakubiak - właściciel prywatnych placówek edukacyjnych, dyrektor tych szkół Aneta Żurawska oraz wicedyrektorzy Bożena Gadomska i Marta Krakowiak-Zawada.

 

Uczniowie zgłoszeni do konkursu zmagali się z zadaniami związanymi z programowaniem w języku Python. Udział w konkursie wzięło 17 uczniów z różnych szkół piotrkowskich, zarówno podstawowych, jak i gimnazjów.

 

Drugie miejsce zajął Daniel Biernat, a trzecie przypadło Mikołajowi Gniteckiemu. Wyróżnienia otrzymali: Remigiusz Tomecki, Jakub Woźniak, Michał Woźniak, Piotr Litych, Jakub Morawski, Filip Harlejczyk i Damian Kasprzykowski. W rozgrywkach drużynowych najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3, miejsce drugie zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16, zaś trzecie miejsce przypadło drużynie Prywatnego Gimnazjum Magdaleny Jakubiak.

 

– Konkurs był trudny, składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to był quiz, a część praktyczna składała się z dziewięciu zadań do napisania programu albo poprawienia algorytmu z błędem. Kiedy byłem w piątej klasie szkoły podstawowej zacząłem bardzo interesować się programowaniem, później wziąłem udział w pierwszej i drugiej edycji konkursu, a gdy w tym roku dowiedziałem się, że konkurs znów się odbędzie, postanowiłem wziąć w nim udział – powiedział po ogłoszeniu wyników laureat Bartosz Siwakowski.

 

– W tegorocznej edycji V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ECDL zadania, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom, były rzeczywiście znacznie trudniejsze niż w latach poprzednich – mówił Albert Hodorowicz. – W tym roku, uwzględniając umiejętności uczniów z poprzednich edycji, podniesiono poprzeczkę, po to, by mogli oni jeszcze bardziej skonfrontować swoją wiedzę, rywalizując z uczniami z innych placówek. (...) Oczywiście trudniejszy poziom zadań nie oznaczał, że uczniowie nie poradzili sobie w tych zmaganiach. Powiedziałbym nawet, że większość uczestników poradziła sobie bardzo dobrze.

 

Wśród nagród i trofeów, jakie zdobyli laureaci konkursu, były między innymi vouchery na egzamin ECDL. – Certyfikat ECDL, czyli europejski certyfikat umiejętności komputerowych, który przy okazji konkursu mogą zdobyć uczniowie, jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej i z pewnością jego posiadanie jest w dorosłym życiu zawodowym bardzo przydatne. Zwłaszcza w branży związanej z komputerami czy programowaniem komputerowym - wyjaśnił Albert Hodorowicz. 

 

Obok wymienionych placówek w V Wojewódzkim Konkursie Informatycznym ECDL wzięli także udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 5.

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat