ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym kierują się pożyczkobiorcy wybierając firmę pożyczkową?

Piątek, 22 grudnia 2017 2363
W Polsce funkcjonuje wiele parabanków, w których można zaciągać pożyczki na różne kwoty. Tego typu instytucje finansowe prowadzą działalność podobną do bankowej, ale nie muszą posiadać odpowiedniej licencji. Często działają w obszarze, którego nie obejmuje nadzór finansowy, dlatego zdarza się, że pożyczki są bardzo wysoko oprocentowane. Mimo to z parabanków korzysta coraz więcej osób. Dlaczego tak się dzieje?

Zalety pożyczek z parabanków

 

Instytucje pozabankowe udzielają pożyczek z własnych środków finansowych. Jest to zupełne przeciwieństwo banków, w których kredyty finansowane są ze środków depozytowych klientów. Stąd też parabanki zabezpieczają się przed niesolidnymi klientami za pomocą wszelkich dostępnych środków. Wiele z nich sprawdza pożyczkobiorców w BIK i narzuca bardzo wysokie oprocentowanie. Koszty takich pożyczek bywają naprawdę wysokie, dlatego decydując się na pożyczkę z parabanku, warto najpierw zapoznać się z opiniami klientów. Można je znaleźć np. tutaj opinie o Monedo Now.

 

Jaki parabank zapewnia najlepsze warunki?

 

Wśród tak wielu ofert trudno jest znaleźć taką, która zapewni najlepsze warunki. Co trzeba wziąć pod uwagę, aby podjąć dobrą decyzję? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, kwoty pożyczek oraz proponowany okres spłaty. Niektóre parabanki oferują elastyczne warunki spłaty, dzięki czemu w razie potrzeby można zmniejszyć wysokość rat lub zwiększyć ich ilość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy pojawią się jakieś nieprzewidziane wydatki.

 

Warto też sprawdzić, jakie są warunki udzielania pożyczek. Nie w każdym parabanku osoby z kiepską historią kredytową są odrzucane. W niektórych instytucjach pod uwagę brane są też inne czynniki, dzięki czemu niemal każdy może uzyskać pożyczkę na dowolny cel. Oczywiście pieniądze mogą pożyczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające dowód osobisty i konto bankowe. Wybierając parabank, warto też sprawdzić, jakie formalności są potrzebne do otrzymania pożyczki i czy można skorzystać z oferty przez telefon, tablet czy komputer.


Zainteresował temat?

1

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat