Brak unijnej flagi wywołał kontrowersje

Strefa FMRegion Środa, 12 czerwca 2019, aktualizacja 13.06.2019 11:33118 10176
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

Rozdawali oni flagi Unii Europejskiej przed Urzędem Gminy. Organizatorzy spotkania podkreślali, że gmina bardzo chętnie korzysta ze środków unijnych, dlatego brak takiego symbolu jak flaga może budzić pewien niesmak.

 

- Cytaty są dość jednoznaczne. Wójt twierdzi, że jesteśmy w Polsce i naszą ojczyzną jest Polska, a nie ma ojczyzny Unia Europejska, z czym się zgadzamy, bo nie ma takiego państwa. Jednak od 15 lat gmina Wola Krzysztoporska czerpie pełnymi garściami ze środków unijnych, więc jest to wyraz rażącej niewdzięczności. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy są zdziwieni taką decyzją. Wszyscy jako sztandarową inwestycję wykonywaną za pieniądze z Unii Europejskiej wymieniali budowę kanalizacji - mówił Marcin Gołaszewski. - Jako radny województwa łódzkiego złożyłem interpelację, z której chcę byśmy się dowiedzieli, ile dokładnie i za jakie kwoty były przeprowadzone inwestycje za pieniądze unijne. Przypomnę w ten sposób radnym, którzy byli przeciwni fladze ile zawdzięczają UE - dodaje Paweł Kowalczyk.

 

Organizatorzy dzisiejszego spotkania rozmawiali także z wójtem Romanem Drozdkiem, któremu wręczyli flagę Unii Europejskiej. Wójt powiedział, że obok flagi UE powinien również otrzymać flagę Polski, czego organizatorzy spotkania nie zrobili. - Dziękuje za dzisiejsze spotkanie i reklamę gminy Wola Krzysztoporska. Nie wiem, co mam powiedzieć. Podejrzewam, że chodzi o temat flagi Unii Europejskiej. Proponuję zwrócić uwagę na piękne maszty przed urzędem, gdzie znajdują się trzy flagi unijne, co jest dowodem, że UE to organizacja dla nas bardzo istotna i ważna, i ta symbolika jest mocno zaznaczona. Można zadać sobie pytanie czy tych flag przed urzędem powinny być trzy, cztery, a może dwanaście. Można pójść dalej, czy flag w pomieszczeniach ma być więcej. My takich flag możemy umieścić nawet kilkanaście - mówił Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

 

Ponadto podczas spotkania z dziennikarzami wójt Roman Drozdek podał informację, że w salach konferencyjnych innych urzędów, m.in. Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Moszczenicy, Wolborza i Sulejowa również nie ma takich flag.

 

Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie dementuje informację o braku flagi w sali obrad Rady Miasta i przesłał nam fotografię:


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (118)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

marekX ~marekX (Gość)20.08.2019 08:17

Tylko PIS zwycięży w Europie. Brawo Wójt, brawo przewodnicząca z tą flagą.
PIS wygra w wyborach na jesieni i zaprowadzi porzadek.

00


Renia ~Renia (Gość)16.06.2019 08:58

Po wójcie to spływa czy flaga będzie czy nie będzie. Wiem to :)
A tak na marginesie: to ktoś w gminie mógłby wysłać przewodniczącą rady gminy na kursy z retoryki i przemawiania.

30


gość ~gość (Gość)12.06.2019 18:53

Ludzi też zbulwersowało ewidentne "kłamstwo" - cytat ze strony Woli: "A flagi europejskiej nie było dotąd w sali obrad!!!"
A poniżej link ze zdjęciem:
http://www.wola-krzysztoporska.pl/wp-content/uploads/2018/07/img_8888.jpg

80


gość ~gość (Gość)16.06.2019 09:02

Panie wójcie.
Robota w Gminie idzie i za to Pana szanuję i dobrze Panu życzę.
Ale ma Pan charakter od chole ry. Proszę każdego nie przekonywać że nie ma racji, szanować innych poglądy (a nie tylko: ja jestem najmądrzejszy), nie chwalić się na każdym kroku jaki jest pan gospodarny nie udowadniać wszystkim że jest pan najmądrzejszy na świecie, a na pewno mądrzejszy od rozmówcy. Naprawdę to ludzi razi i ludzie się od pana za to odwracają. Ludzie nie lubią być pouczani. Więcej pokory, szacunku dla tych wszystkich, którzy na niewątpliwy sukces gminy pracują z Panem, i więcej milczenia. Bo milczenie byłoby czasem lepsze niż słuchanie tych Pana farmazonów o najcudowniejszej gminie, najwspanialszych uroczystościach i przewielebnych, przecudownych gościach. Konkrety, uprzejmość, życzliwość, skromność, mniej gadania i wymiata Pan wszystkich przez jeszcze 4 kadencje. Z wyrazami szacunku i życzliwości.

30


gość ~gość (Gość)14.06.2019 19:09

Coś w tym mydleniu jest...
niby tak wielki patriotyzm ale kapitał zagraniczny chętnie przyjmowany...
niby pieniądze z unii ale nie flaga.

23


gość spr ~gość spr (Gość)15.06.2019 13:11

Flagę wyprowadzić potrafią, a dotacji na drogi w 2019 roku nie potrafili pozyskać https://www.lodzkie.eu/data/other/lista_rankingowa_wnioskow_o_dofnansowani.pdf. To z czego Wójt wybuduje drogę Sekretarzowi, o której mówił na jednej z ostatnich sesji?! Żeby tylko zdążył! A jak zostanie odwołany?

14


gość ~gość (Gość)12.06.2019 18:56

Jeśli im nie odpowiada Unia to może niech też oddadzą wszystkie dotacje które otrzymali. Wstydu brak w Woli Krzysztoporskiej.

149


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)13.06.2019 00:00

To jednak fakt. Brudziński i koleżanki i kolesie z PIS-u, "walczyli" o Brukselę tylko po to, aby stamtąd przywozić prawdziwe maślane ciasteczka, dla swoich dzieci i wnucząt (za premierem Mateuszem Morawieckim). Wyjątkiem jest Waszczykowski, który chce u żródeł uzyskać informacje o San Escobar.

126


gość ~gość (Gość)14.06.2019 18:01

Wójt ma to wszystko gdzieś czy będzie czy nie będzie sam słyszałem przypadkiem jak mówił do kolegi że jeszcz dwie kadencję i będzie miał emeryturę jest tego pewny że go wybiorą bo nie ma kandydatów a wszystkim na wsiach mydli oczy inwestycjami w domy ludowe

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat