Brak unijnej flagi wywołał kontrowersje

Strefa FMRegion Środa, 12 czerwca 2019, aktualizacja 13.06.2019 11:33118 9280
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

Rozdawali oni flagi Unii Europejskiej przed Urzędem Gminy. Organizatorzy spotkania podkreślali, że gmina bardzo chętnie korzysta ze środków unijnych, dlatego brak takiego symbolu jak flaga może budzić pewien niesmak.

 

- Cytaty są dość jednoznaczne. Wójt twierdzi, że jesteśmy w Polsce i naszą ojczyzną jest Polska, a nie ma ojczyzny Unia Europejska, z czym się zgadzamy, bo nie ma takiego państwa. Jednak od 15 lat gmina Wola Krzysztoporska czerpie pełnymi garściami ze środków unijnych, więc jest to wyraz rażącej niewdzięczności. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy są zdziwieni taką decyzją. Wszyscy jako sztandarową inwestycję wykonywaną za pieniądze z Unii Europejskiej wymieniali budowę kanalizacji - mówił Marcin Gołaszewski. - Jako radny województwa łódzkiego złożyłem interpelację, z której chcę byśmy się dowiedzieli, ile dokładnie i za jakie kwoty były przeprowadzone inwestycje za pieniądze unijne. Przypomnę w ten sposób radnym, którzy byli przeciwni fladze ile zawdzięczają UE - dodaje Paweł Kowalczyk.

 

Organizatorzy dzisiejszego spotkania rozmawiali także z wójtem Romanem Drozdkiem, któremu wręczyli flagę Unii Europejskiej. Wójt powiedział, że obok flagi UE powinien również otrzymać flagę Polski, czego organizatorzy spotkania nie zrobili. - Dziękuje za dzisiejsze spotkanie i reklamę gminy Wola Krzysztoporska. Nie wiem, co mam powiedzieć. Podejrzewam, że chodzi o temat flagi Unii Europejskiej. Proponuję zwrócić uwagę na piękne maszty przed urzędem, gdzie znajdują się trzy flagi unijne, co jest dowodem, że UE to organizacja dla nas bardzo istotna i ważna, i ta symbolika jest mocno zaznaczona. Można zadać sobie pytanie czy tych flag przed urzędem powinny być trzy, cztery, a może dwanaście. Można pójść dalej, czy flag w pomieszczeniach ma być więcej. My takich flag możemy umieścić nawet kilkanaście - mówił Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

 

Ponadto podczas spotkania z dziennikarzami wójt Roman Drozdek podał informację, że w salach konferencyjnych innych urzędów, m.in. Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Moszczenicy, Wolborza i Sulejowa również nie ma takich flag.

 

Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie dementuje informację o braku flagi w sali obrad Rady Miasta i przesłał nam fotografię:


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (118)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.06.2019 15:32

Unia jest dla nas ważna lecz polska jest najwazniejsza.pieniadze z uni nam sie po prostu należą za straty wojenne a one w liczbach są niebagatelne.

25


Podsumowując ~Podsumowując (Gość)13.06.2019 15:27

1. Na UG w Woli Krzysztop. wiszą 3 unijne flagi.
2. Żadna gmina w powiecie nie ma unijnej flagi na sali obrad
3. Nie ma przepisów prawa, które nakazywałyby umieszczenie unijnej flagi na sali obrad czy gdziekolwiek w urzędzie.
4. Rada Gminy w Woli nie głosowała za wyprowadzeniem flagi i żadnego wyprowadzenia nie było. Głosowanie było za tym czy umieścić flagę na sali. Radni byli przeciwni bo uznali że trzy flagi unijne wystarczą.
I czego chcecie od wolskiej Rady. Słuchacie manipulacji i dajecie sie manipulować. Nazywa się to"pożyteczni idioci"

84


Urzędnik ~Urzędnik (Gość)13.06.2019 15:23

W Piotrkowie rzeczywiście flaga jest. Na nagraniach z obrad Rady Miast jej nie widać bo wciśnięta jest w róg sali. A pozostałe gminy w powiecie ktoś sprawdził ????

10


sarmata ~sarmata (Gość)12.06.2019 18:33

Aspiracje europejskie, ale zachowanie typowo polskie, żeby nie powiedzieć zaściankowe.

128


mi ~mi (Gość)13.06.2019 12:51

Widzę goście stoją , a za nimi flagi EU-to co jest grane nie wiem , ale jakieś pozorne tematy-niech pismaki zobaczą jak jest w innych urzędach gminy i w powiecie -może być ciekawie-pozdro dla kumatych , a nie dla klakierów i hejterów.

20


Bardzo dobrze ~Bardzo dobrze (Gość)13.06.2019 11:20

W końcu mamy demokrację. Myślę że pewne przepisy powinny być ustalane odgórnie.

71


halk ~halk (Gość)13.06.2019 12:27

i znowy fopa że w Piotrkowie nie ma flagi...czy ktoś w tym urzędzie panuje nad bałaganem...czy możecie panować nad tym jakie informacje trafiają do Wójta
ludzie ogarnijcie sie troche
jak nie sufity się walą, to brak węzła w Jezowie, to problemy z flagą, to łapanie na kłamstewkach....weźcie się w garść
głosowałem na was ale ....normalnie zdzierżyć nie mogę tego i wielu moich znajomych
podstawiacie się sami a przeciwnicy to tylko wykorzystują.

40


oko14 ~oko14 (Gość)13.06.2019 12:01

Klakiery ze Starostwa przestańcie pisać o tym rzekomym wstydzie, weźcie się do pracy.
Z was byliby europejczycy, żeby wam słoma wam z butów nie wystawała. Wstydźcie się raczej waszego przywódcy z PSL-u, który wszedł z gejami w koalicję.

63


do obs.5 ~do obs.5 (Gość)13.06.2019 09:47

Dziękuję za podpowiedź dot. portalu www.wPrawo.pl. Artykuł o chęci podniesienia wieku emerytalnego w Polsce oraz krytyka 500+ przez chorych urzędników Unii Europejskiej wyjaśnia temat czy powinniśmy szanować symbole unijne czy nie. Jesteśmy przede wszystkim Polakami i nikt nie ma prawa decydować o tym jakie przyjmujemy reguły w swoim kraju.

73


zając ~zając (Gość)13.06.2019 11:40

ta gmina zawsze błyskała mało istotnymi sprawami a tu proszę jaki rozgłos

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat