Brak unijnej flagi wywołał kontrowersje

Strefa FMRegion Środa, 12 czerwca 2019, aktualizacja 13.06.2019 11:33118 9281
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

Rozdawali oni flagi Unii Europejskiej przed Urzędem Gminy. Organizatorzy spotkania podkreślali, że gmina bardzo chętnie korzysta ze środków unijnych, dlatego brak takiego symbolu jak flaga może budzić pewien niesmak.

 

- Cytaty są dość jednoznaczne. Wójt twierdzi, że jesteśmy w Polsce i naszą ojczyzną jest Polska, a nie ma ojczyzny Unia Europejska, z czym się zgadzamy, bo nie ma takiego państwa. Jednak od 15 lat gmina Wola Krzysztoporska czerpie pełnymi garściami ze środków unijnych, więc jest to wyraz rażącej niewdzięczności. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy są zdziwieni taką decyzją. Wszyscy jako sztandarową inwestycję wykonywaną za pieniądze z Unii Europejskiej wymieniali budowę kanalizacji - mówił Marcin Gołaszewski. - Jako radny województwa łódzkiego złożyłem interpelację, z której chcę byśmy się dowiedzieli, ile dokładnie i za jakie kwoty były przeprowadzone inwestycje za pieniądze unijne. Przypomnę w ten sposób radnym, którzy byli przeciwni fladze ile zawdzięczają UE - dodaje Paweł Kowalczyk.

 

Organizatorzy dzisiejszego spotkania rozmawiali także z wójtem Romanem Drozdkiem, któremu wręczyli flagę Unii Europejskiej. Wójt powiedział, że obok flagi UE powinien również otrzymać flagę Polski, czego organizatorzy spotkania nie zrobili. - Dziękuje za dzisiejsze spotkanie i reklamę gminy Wola Krzysztoporska. Nie wiem, co mam powiedzieć. Podejrzewam, że chodzi o temat flagi Unii Europejskiej. Proponuję zwrócić uwagę na piękne maszty przed urzędem, gdzie znajdują się trzy flagi unijne, co jest dowodem, że UE to organizacja dla nas bardzo istotna i ważna, i ta symbolika jest mocno zaznaczona. Można zadać sobie pytanie czy tych flag przed urzędem powinny być trzy, cztery, a może dwanaście. Można pójść dalej, czy flag w pomieszczeniach ma być więcej. My takich flag możemy umieścić nawet kilkanaście - mówił Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

 

Ponadto podczas spotkania z dziennikarzami wójt Roman Drozdek podał informację, że w salach konferencyjnych innych urzędów, m.in. Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Moszczenicy, Wolborza i Sulejowa również nie ma takich flag.

 

Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie dementuje informację o braku flagi w sali obrad Rady Miasta i przesłał nam fotografię:


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (118)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

x ~x (Gość)13.06.2019 11:36

Nie macie sie czym zajmować ? pobocza byscie wykosili

70


danka ~danka (Gość)13.06.2019 11:33

wójt roman drozdek władca gminy Wola Krzysztoporska

70


Gabriela ~Gabriela (Gość)13.06.2019 10:45

Dotacje łatwo się bierze, chyba warto, żeby flaga Unii jednak była w sali obrad transmitowanych w internecie. Dobrze, że redaktorzy interweniowali. Ale wstyd, na skalę światową!!!

64


gość ~gość (Gość)12.06.2019 17:53

Ale nikt panie Wójcie nie głosował w innych gminach czy flaga unijna będzie w gminie czy nie. Wstyd na cały kraj

106


Drodzy oburzeni ~Drodzy oburzeni (Gość)13.06.2019 10:48

Drodzy oburzeni.
Może wskażecie mi gminę w Powiecie Piotrkowskim gdzie na sali obrad rady gminy jest flaga unijna ????

72


oko 13 ~oko 13 (Gość)13.06.2019 09:26

czy po to wybieraliśmy radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego żeby tracili czas i sprawdzali w których pomieszczeniach urzędów są flagi czy nie ? Czy Pan Kowalczyk z Piotrkowa, który przyjechał do Woli Krzysztoporskiej w mediami nie zauważa innych ważnych problemów np. braku porodówki w naszym mieście i powiecie, likwidację kolejnych poradni, fatalnego stanu dróg powiatowych po których nie chcą jeździć prywatne BUS-y i ludzie z Parzniewic, Mąkolic, Woźnik, Krzyżanowa i innych miejscowości nie mają żadnego połączenia do Piotrkowa. Czy za ten dzień zapłaci Panu Samorząd Sejmiku dietę ? Wstyd Panowie, przestańcie zbijać kapitał polityczny na bzdurach.

94


gość ~gość (Gość)13.06.2019 09:24

Czy ten pan radny z Rozprzy uważa sprawę flagi ważniejszą od spraw typu chociażby szpital powiatowy ,sprawa smieciowa w Rozprzy.Czy wystapił z interpelacją do wojta Rozprzy o wyjasnienia dotyczace fotowoltaiki. Widac wybory u tego pana blisko.

51


obs. 5 ~obs. 5 (Gość)13.06.2019 08:29

piękny komentarz na ten temat na w prawo.pl

31


gość ~gość (Gość)12.06.2019 18:47

Wielki szacunek za tą decyzję

118


kolo ~kolo (Gość)13.06.2019 07:36

Radni zadecydowali żeby usunąć flagę i to się liczy. Poczekamy na najbliższą sesję, czy flaga będzie.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat